K čemu slouží obrubníky a jaké vybrat?

Váš rodinný dům stojí, interiéry máte zařízené, chystá se pokládka venkovní dlažby, ale jaké obrubníky si vybrat? Pro většinu je v dnešní době rozhodujícím kritériem vzhled, hlavní funkce a také cena. V tomto článku se dozvíte základní informace k obrubníkům a typům obrubníků.

Obecně můžeme říci, že betonové obrubníky slouží pro efektivní oddělení ploch, a také pro zpevnění krajnic. Betonové obrubníky účinně oddělují povrchy různých venkovních ploch - například silniční komunikace od vjezdu na váš pozemek, chodníčky od trávníků a podobně. Zvládnou i velmi náročný provoz. Do nižšího prostoru stačí použít záhonové, trávníkové či chodníkové obrubníky. Mají nejenom zpevňovací funkci, ale i dekorativní. Obrubníky vám pomohou efektivně vyřešit i převýšení v zahradě.

Betonové obrubníky se vyrábí jak v přírodní šedé barvě, tak i v mnoha dalších barevných odstínech.


PALISÁDOVÉ OBRUBNÍKY

Palisádový obrubník vám moderně, efektivně a nesmírně atraktivně oddělí jakoukoliv soukromou či veřejnou plochu. Palisády dokonale poslouží k jednoduchému, a přesto atraktivnímu zakončení vydlážděné plochy. Palisády lze samozřejmě využít i k drobným architektonickým úpravám terénu zahradních zákoutí nebo k ohraničení cest. Na problém s nerovností terénu využijte svahové, které najdou své využití nejen tam, kde je možné riziko sesuvu svahu, ale také jsou používány pro dekorativní úpravu zahrad či jako okrasné zídky a dělicí okrasné stěny v zahradní a parkové architektuře.
Vymodelujte si svoje okolí k vaší plné spokojenosti!

palisadove-obrubniky.PNG


ZÁHONOVÉ OBRUBNÍKY

Záhonové obrubníky slouží především k oddělení záhonů a chodníků ve vaší zahradě. Vynikají moderním vzhledem a estetičností. Toužíte-li po výrazném a pohledném obrubníku ve vaší zahradě či v parku, pak betonové zahradní splní všechna vaše očekávání.

zahonove-obrubniky.PNG


TRÁVNÍKOVÉ LEMY, OBRUBNÍKY

Pokud toužíte po jednoduchém a přesto estetickém a moderním oddělení příjezdových cest, chodníků a teras, potom trávníkový lem bude pro vás tou správnou volbou. Různé barevnosti těchto výrobků jistě uspokojí veškeré vaše touhy a očekávání. Vhodnou kombinací jsou trávníkové lemy s přídlažbou.

travnikove-lemy.PNG

CHODNÍKOVÉ OBRUBNÍKY

Nejvyužívanějšími a nejoblíbenějšími obrubníky na trhu jsou stále chodníkové obrubníky. Bohaté využití mezi uživateli nachází už po řadu let, jsou totiž ideální nejen k ohraničení příjezdové cesty či k oddělení cesty od pěší zóny, ale také skvěle poslouží k vymezení zahradnických chodníků nebo k vyřešení převýšení na zahradách.

 chodnikove-obrubniky.PNG


SILNIČNÍ OBRUBNÍKY

Posledním typem obrubníků se dají nazvat silniční obrubníky. Ty se využívají hlavně k oddělení cesty od pěší zóny, ale také skvěle poslouží k vymezení zahradnických chodníků nebo k vyřešení převýšení na zahradách.

silnicni-obrubnik.PNG

 

Realizace pokládky venkovní dlažby i s obrubníky - Miroslav Grill, Tel.číslo: 728 527 365.

www.venkovnidlazby-grill.cz