Vhodná venkovní dlažba na dvůr či dvorek

Pokud plánujete dlažbu do uzavřeného prostranství, které se nachází mezi budovami nebo které je budovami zcela obklopeno, přečtěte si celý náš nový článek. Odpovíme si na otázky: Jakou vybrat venkovní dlažbu na dvůr? Která dlažba se hodí pro pokládku na dvorek? Nebo která venkovní dlažba je vhodná pro realizaci k hospodářským objektům?

Osobní vkus, požadavky, představy a nároky má na dlažbu každý z nás jiné, ale pojďme se zaměřit na to, jaká venkovní dlažba je na dvůr opravdu vhodná. Jakou dlažbu vybrat, aby vám dlouho vydržela?

Pro někoho je na prvním místě vzhled, protože se na dvorku bude jen přecházet a sedět u velkého stolu při rodinných sešlostech, dlažba na dvorku nebude nijak více namáhána. Pro někoho je zase na prvním místě funkčnost venkovních prostor. Potřeba toho, aby dlažba vydržela častý nápor a pojezd vozidel. V obou případech hraje důležitou roli i to, že jde o venkovní prostor, který podléhá určitým vnějším vlivům, jako jsou mráz, sluneční paprsky, horko, voda, sucho, sníh atd. Každý materiál, který je použitý jako venkovní dlažba, vyžaduje jinou údržbu a je jinak finančně nákladný. Sami si musíte vybrat, jaké priority máte a co u venkovní dlažby na dvorku, preferujete.

Venkovní dlažba na dvůr, musí splňovat 3 základní podmínky:
- být dostatečně protiskluzná
- být odolná vůči mechanickému poškození (otěruvzdornost), ať už v menším či ve větším rozsahu
- musí vydržet mráz a výše popsané vnější vlivy

Jakou venkovní dlažbu doporučujeme na dvůr?

Zámková nebo keramická dlažba
Zámková dlažba patří k finančně méně náročnějšímu řešením. Jednotlivé kousky do sebe zapadají jako puzzle a když se jeden z nich poničí, můžete ho bez problémů vyměnit. Zámková dlažba snese velké a časté zatížení i pojezd vozidel. Na rozdíl od keramické dlažby se pokládá nasucho. Keramická dlažba je vděčnou klasikou. Nejlepší volbou budou vysoce slinuté glazované dlaždice, které jsou vysoce odolné vůči mrazu i otěru a nenasakují vodu.

Velkoformátový beton
Beton má vynikající vlastnosti pro venkovní použití a vůbec nemusí být šedivý a nudný. Naopak, betonové dlaždice jsou dnes vyráběny v různých barevných odstínech a umějí na sebe vzít i podobu kamene a dřeva. Jejich aplikace je však složitější, hlavně pokud volíte větší formát. Velké betonové dlaždice totiž zřejmě ani neuzvednete, a tak jejich pokládání raději svěřte do našich rukou. www.venkovnidlazby-grill.cz, Tel: 728 527 365.

Kámen
Další variantou pro realizaci dlažby na dvorku, je kámen. Například žula, mramor, travertin, pískovec aj. Kamenné dlažby vydrží dlouho a není třeba se o ně speciálně starat. Tvary pokládky kamene mohou být různé nebo dokonce stejné jako venkovní dlaždice.

Dlažba vhodná k hospodářským objektům
Pokud plánujete venkovní dlažbu k hospodářským objektům a váháte mezi betonovou a kamennou dlažbou, tak z hlediska výdrže materiálu, kvality a údržby zvolte spíše kámen. Nebo můžete vybrat teracovou dlažbu, která je vysoce odolná a pevná.

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem venkovní dlažby? Chcete si objednat naši práci – pokládku venkovní dlažby? Kontaktujte nás: Tel: 728 527 365. www.venkovnidlazby-grill.cz