Jakou vybrat venkovní dlažbu na terasu či pod pergolu?

Osobní vkus má každý z nás jiný, ale pojďme se zaměřit na to, jaká venkovní dlažba je na terasu k rodinnému domu nebo pod pergolu opravdu vhodná. Jakou dlažbu vybrat, aby vám dlouho vydržela?

Proč být zavření doma, když je venku tak krásně. Chcete si vytvořit relaxační zónu pro čtení knížky, opalování nebo na večerní grilování a posezení s přáteli?

Pokud si na svou terasu či pergolu pomýšlíte už nějaký ten čas, určitě budete řešit i to, po čem budete šlapat, na co postavit zahradní nábytek, stůl, křeslo, židle a gril.

Pro někoho je na prvním místě vzhled, pro někoho zase funkčnost venkovní podlahy. Ať už vaše terasa bude zastřešená nebo nikoli, stále je to venkovní prostor a podléhá určitým vnějším vlivům, jako jsou mráz, sluneční paprsky, horko, voda, sucho, sníh atd. Každý materiál vyžaduje jinou údržbu a je jinak finančně nákladný. Sami si musíte vybrat, jaké priority máte a co u podlahy preferujete.

Venkovní dlažba musí splňovat tři základní podmínky: být dostatečně protiskluzná, být odolnější vůči mechanickému poškození (otěruvzdornost) a musí vydržet mráz a výše popsané vnější vlivy.

Z čeho doporučujeme vybírat venkovní dlažbu na terasu či pod pergolu?

Zámková nebo keramická klasika

Zámková dlažba patří k finančně méně náročnějšímu řešením. Jednotlivé kousky do sebe zapadají jako puzzle a když se jeden z nich poničí, můžete ho bez problémů vyměnit. Na rozdíl od keramické dlažby se pokládá nasucho. Keramická dlažba je vděčnou klasikou. Nejlepší volbou budou vysoce slinuté glazované dlaždice, které jsou vysoce odolné vůči mrazu i otěru a nenasakují vodu.

terasa-zamkova-dlazba.PNG

Velkoformátový beton

Beton má vynikající vlastnosti pro venkovní použití a vůbec nemusí být šedivý a nudný. Naopak, betonové dlaždice jsou dnes vyráběny v různých barevných odstínech a umějí na sebe vzít i podobu kamene a dřeva. Jejich aplikace je však složitější, hlavně pokud volíte větší formát. Velké betonové dlaždice totiž zřejmě ani neuzvednete, a tak jejich pokládání raději svěřte do našich rukou. www.venkovnidlazby-grill.cz

Tel: 728 527 365

terasa-dlazbaaa.PNG

Kámen

Další variantou podlah na terasy je kámen. Například žula, mramor, travertin, pískovec aj. Kámen může někomu připadat chladný, ovšem kamenné podlahy vydrží dlouho a není třeba se o ně speciálně starat. Navíc večer, po slunečném dni, příjemně sálají. U tvrdších nerostů se může ale stát, že se na slunci začnou rozpadat. Zajímavou variantou by pro vás mohl být tzv. kamenný koberec. Tvary pokládky kamene mohou být různé nebo dokonce stejné jako venkovní dlaždice.

terasa-dlazba.PNG