5 Tipů dlažeb k bazénům

Vybíráme dlažbu k bazénům

Vytvořte si kolem bazénu pěkné prostředí, kde budete rádi odpočívat. Pořiďte si kvalitní venkovní dlažbu k bazénu, která má skvělé vlastnosti, dlouhou životnost, je odolná vodě, mrazu i vysokým teplotám a je také skvělý izolant.

Ačkoliv se na léto zatím ještě těšíme, za nedlouho přijdou horké letní dny a my budeme chtít relaxovat u bazénu s drinkem v ruce. Děti přijdou ze školy domů a budou chtít naskákat do vyhřátého bazénu. Ti z nás, kteří domácím bazénem disponují, mají určitě stejné plány.

bazen-dlazba-do-cl-5.PNG

Ať již bazén máte, či o jeho pořízení zatím pouze uvažujete, nezapomeňte do svých úvah také zahrnout výběr správného povrchu pro okolí bazénu. Ten bývá často při stavbě bazénu odsouván do pozadí, přitom má nejen dekorativní, ale i praktické využití.

dalsi-foto-cl-5.PNG

Vhodných materiálů pro okolí bazénů je několik:

• beton či betonová dlažba
• přírodní kámen
• umělý kámen
• kamenný koberec
• dlažba

Beton či betonová dlažba

Beton a betonová dlažba se stává, v současné době hitem. Proto ji uvádíme na prvním místě. Je snadno kombinovatelná s dalšími materiály a efekt je vždy nádherný. Nabídka na trhu je velká, takže betonová dlažba nemusí být minimalistická a „šedá". Pro milovníky přírody, může mít betonová dlažba dokonce rustikální podobu nebo může dokonale imitovat dřevěné trámy včetně pro dřevo typických suků, letokruhů i drobných nedokonalostí.

Přírodní kámen

Mezi tradiční materiály, které se používají na obložení plochy kolem bazénů, se řadí zejména přírodní kámen a také keramika a mozaika. Jde o bezpečný a odolný materiál k bazénu. Není náročný na údržbu.

Umělý kámen

Mezi moderní materiály patří materiály „umělé", které jsou však vyrobené z přírodních materiálů a příměsí, které dávají materiálu další přidané hodnoty. Zejména větší odolnost, bezúdržbovost a také bezpečnost.

Kamenný koberec

Kamenný koberec je krásným a trvalým řešením pro úpravy kolem bazénů. Škála směsí je různorodá a různobarevná.

Dlažba

dlazba-kolem-bazenu-dalsi-pekna-cl5.PNG

Krásně kolem bazénu vypadá i dlažba – rozhodně si musíme dávat pozor, aby povrch dlažby neklouzal, proto volíme dlažbu s protiskluzovou úpravou. Na trhu najdeme různé rozměry i barevné kombinace dlažeb. U dlažby platí to, že se v létě nahřeje a pak pálí do nohou. Proto je důležité nosit k bazénu pantofle. Dlažba je velmi oblíbenou variantou na okolí bazénu.

Pomohl vám tento článek s výběrem dlažby k bazénu? Nabídka je v dnešní době široká. Pokud si stále nevíte rady. Kontaktujte nás na tel: 728 527 365. Rádi vám se vším pomůžeme, na realizaci se domluvíme, vybere pro Vás vhodnou dlažbu a dlažbu kolem bazénu vám rádi nainstalujeme.