Venkovní dlažba jako ozdoba okolí Vašeho domu

Venkovní dlažba Vám pomůže zkrášlit okolí Vašeho rodinného domu. Pokud venkovní dlažbu právě vybíráte, přečtěte si náš nový článek o tom, kam všude se venkovní dlažba hodí? Kde najde své uplatnění? A také z jakých druhů venkovní dlažby je možné si vybrat.

Venkovní dlažba je skvělým a cenově dostupným prostředkem, jak zatraktivnit celkový vzhled okolí vašeho domu. Pokud příjezdové cesty, zpevněné plochy, chodníčky, terasu a parkovací stání v těsné blízkosti vaší nemovitosti opatříte venkovní dlažbou, která bude stylem ladit k celkovému rázu okolí a bude se barevně doplňovat s fasádou domu, nemůžete nikdy udělat chybu.

Kde všude najde venkovní dlažba své uplatnění?

V první řadě můžete venkovní dlažbu využít již v předzahrádce domu, ve které lze chodníčkem propojit hlavní vchod do domu s vjezdem do garáže a také se zadní částí pozemku.

V části zahrady se pak venkovní dlažba uplatní jako skvělá krytina na terasu nebo pod pergolu či jako základ pro pěšinku spojující terasu a další funkční zóny zahrady.

Venkovní dlažba se neztratí ani v užitkové části, kde jsou potřeba zpevněné plochy, například pro stání na auto.

Venkovní dlažbu můžete použít také na zpevnění okolí záhonku nebo k okolí zahradního domku, bazénu, altánu či kůlny.

Z jakých druhů venkovních dlažeb lze vybírat?

Mimo využití venkovní dlažby, nesmíme zapomenout na materiály, ze kterých se venkovní dlažby vyrábí.
O jaké jde?

Zámková dlažba

Jedná se o dlažbu skládanou z betonových prvků, která se dokáže odvděčit pevností, trvanlivostí a odolností proti mechanickému poškození a mrazu. Zároveň působí velmi pěkným estetickým dojmem.

zamkova-dlazba.PNG

Keramická dlažba

Keramická dlažba je populární hlavně kvůli estetickým a technickým vlastnostem, jako jsou například odolnost, nadčasový design, dlouholetá životnost a snadná udržovatelnost.

keramicka-dlazba.PNG

Kamenná dlažba

Pokud jste příznivci přírodních materiálů, tak je tu pro vás rozhodně kámen. Kamenné dlaždice se správně musí pokládat na cca 10 cm vysokou vrstvu podkladového materiálu (štěrku). Kamenná dlažba se vyznačuje tvrdostí a odolností.

kamenna-dlazba.PNG

Cihlová dlažba

V současné době je populární cihlová dlažba hlavně z hrubé keramiky. Právě pro svůj vzhled se dobře harmonicky doplňuje se zahradní zelení. Mezi její výhody se řadí vysoká pevnost, mrazuvzdornost, stálobarevnost, odolnost proti kyselým dešťům a nenáročnost na údržbu.

cihlova-dlazba.PNG

Na co si dát pozor při výběru venkovní dlažby?

Při výběru venkovní dlažby do exteriéru je nezbytně nutné dbát na to, aby byla mrazuvzdorná, jinak si ji nemá cenu vůbec pořizovat, neboť by reálně hrozilo, že by nepřežila ani jednu zimu. Dále by venkovní dlažba měla mít minimální otěruvzdornost odpovídající normě PEI 4, což je hodnota používaná pro dlaždice, jež jsou intenzivněji namáhány, a to jak silnější frekvencí chozením, tak i zvýšeným znečištěním a zátěží.

Také se doporučuje, aby venkovní dlaždice měly protiskluzovou úpravu, protože je velice pravděpodobné, že se po nich budete pohybovat i v situacích, kdy budou navlhlé a tím pádem kluzké. Obzvláště dlažba na terase a v okolí bazénu, by měla být protiskluzová.

Závěrem je nutné dodat, že napři pořizování venkovní dlažby se rozhodně nevyplatí šetřit a je třeba upřednostnit kvalitu před nižší cenou.

Pokud máte zájem o pomoc s výběrem venkovní dlažby a její následnou pokládku, kontaktujte nás.
Tel: 728 527 365.
www.venkovnidlazby-grill.cz