Venkovní dlažba - imitace dřeva

Objevte dokonalou krásu přírodních materiálů, i když jde pouze o imitaci! Přinášíme Vám inspirativní článek o moderní dlažbě imitující dřevo. Dlažba v designu dřeva je vhodná nejen do interiérů, ale právě i na terasu, balkón nebo kolem bazénu. Pro více informací, čtěte dál.

Dřevo je nadčasové. Dodá eleganci, přirozený vzhled a osobitý styl i do venkovních prostor. Keramická dlažba imitující dřevo je velmi vhodná alternativa ke klasické dřevěné terase nebo plochám z WPC terasových prken. Exteriérové varianty dlaždic s imitací dřeva se vyrábějí ve 2cm tloušťce. Jsou vhodné hlavně na terasu, balkon či kolem bazénu. Nepokládají se klasicky do lepidla, ale na terče, do trávy nebo do štěrku. Mezi nejoblíbenější možnosti patří pokládka dlažby na terče.

imitace-dreva-1.PNG

Jaké benefity Vám přinese venkovní dlažba s imitací dřeva?

Především možnost dokonale sladit interiér s exteriérem. Co takhle použít dlažbu v imitaci dřeva na terasu a její „interiérovou sestru" do obýváku? Takhle můžete sladit i další vaše vnitřní a venkovní prostory, třeba ložnici s balkonem či terasou. Terasy tak můžou být z dlažby imitace dřeva, která se na rozdíl od přírodního materiálu podstatně lépe udržuje a dlaždice původně vybrané pro interiér můžou zkrášlovat i vaši zahradu.

Výhody moderní venkovní dlažby imitující dřevo:

1) Dokonalá imitace dřeva. Díky novým technologiím, je každá dlaždice dodávána s unikátní texturou dřeva. Nikdy v ploše nebudou vedle sebe dvě stejné dlaždice.

2) Vysoká odolnost a otěruvzdornost. Keramický materiál je nezničitelný. Na rozdíl od dřevěné terasy, dlažbu po správné pokládce již nemusíte opravovat. Venkovní dlaždice vyniká tvrdostí. Dobře přilepená dlažba odolá i pádu těžkého předmětu.

3) Odolnost na oheň. Keramickou dlažbu s výhodou položíte kolem krbu nebo na terasu, kde plánujete grilovat.

4) Barva dlažby – neměnná – nebledne. Terasa z keramické dlažby Vám vydrží mnoho let.

5) Imitace a design dřeva, barva, textura a struktura povrchu dlažby je na terasu, kolem bazénu či balkón vhodná i z důvodu nečistot. Ty jsou na podlaze s imitací dřeva téměř neviditelné. Oceníte to především při úklidu.

6) Možnost výběru mrazuvzdorných dlaždic imitující dřevo, které lze využít na terasu, balkon, zimní zahradu nebo do venkovní kuchyně.

7) Glazovaný povrch dlaždice chrání materiál před mechanickým poškozením a působením chemických prostředků. Dlažba se při úklidu velmi snadno udržuje. Mokrý povrch na dlažbě rychle usychá. Dlažba je stále jako nová.

8) Protiskluznost keramické dlažby je zásadní výhodou proti ostatním podlahovým materiálům. Povrch dlaždice plní vedle estetické funkce i praktické použití v podobě protiskluznosti.

9) Velkoformátové venkovní dlaždice – dlažba tak vypadá opravdu jako z dřevěných prken.

10) Údržba dlažby s designem dřeva – obrovskou výhodou je také fakt, že Váš soused, který má dřevěnou terasu se musí 1x ročně trápit s přebroušením a natíráním prken, aby mu terasa vydržela v hezkém a udržitelném stavu. Vy, s dlažbou s imitací dřeva, se tímhle trápit nemusíte. Dlažba je pořád jako nová!

imitace-dreva-2.PNG

www.venkovnidlazby-grill.cz