Velkoformátová venkovní dlažba

Potřebujete opticky zvětšit plochy Vaší zahrady? Chcete dosáhnout čistého, velkého a elegantního vzhledu okolí Vašeho domu? Pak doporučujeme zvolit velkoformátovou venkovní dlažbu. Přečtěte si celý náš článek a dozvíte se víc.

Trendem poslední doby jsou právě velkoformátové dlaždice. Nejen, že prostor opticky zvětšují, ale také ho krásně sjednocují. Pokládka velkoformátových dlaždic bývá i rychlejší, vzhledem k velikosti jednotlivých dlaždic. Navíc se takto položená dlažba s velkými dlaždicemi lépe udržuje, protože vzniká mnohem méně problematických spár, než v případě menších rozměrů dlaždic. V tomto případě tedy platí, čím větší, tím lepší. Velkoformátová dlažba má čím dál více příznivců díky svému univerzálnímu použití. Za velkoformátovou dlažbu se považuje dlažba od rozměrů cca 50x50 cm až po velikosti kolem 80x80 cm. Velkoformátovým dlažbám se často přezdívá: „dlažby, které vydrží navždy". Na trhu je nepřeberné množství barev, rozměrů, dekorů, povrchů, imitací i druhů, podíváme se nyní na jednotlivé typy dlažeb.

Vybíráte betonovou venkovní dlažbu?
Pokud budete volit vzhled betonové venkovní velkoformátové dlažby k okolí vašeho domu, je zajisté vhodná. Velmi dobře odolává klimatickým podmínkám. Výhodou je i příznivá cena, která ani právě u velkorozměrové luxusní dlažby nešplhá do závratných výšin. Díky moderním výrobním technologiím dnes navíc beton rozhodně není nudným šedým materiálem. Betonové dlažby jsou vyráběny s různou strukturou či podbarvením. Dokáží napodobit jak kámen tak i dřevo.

Líbí se vám dlažba vzhledu přírodního kamene?
Dlažba vzhledu přírodního kamene v sobě nese sílu a krásu nepravidelnosti. Výhodou velkoformátové venkovní dlažby z přírodního kamene, že je nabízena v široké nabídce odstínů barev od bílé, šedé, hnědé přes žlutou, okrovou i černou. Dlažby vzhledu přírodního kamene jsou opatřeny povrchem pro snadnou údržbu a čištění. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Povrch takové dlažby je zajištěn, aby dlažba nevsákávala nečistoty do sebe, nečistoty se daly setřít a dlažba se trvale nepoškodila.

Preferujete dlažbu dřevěného vzhledu?
Další oblíbenou strukturou betonové dlažby je imitace dřeva. Dřevo je jeden z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Při venkovním použití však vyžaduje více pozornosti a péče, než jsou mnozí ochotní pravidelně podstupovat. Betonový obklad s reliéfem dřeva představuje kompromis mezi jedinečnou strukturou dřevěných prken a bezúdržbovým provozem betonového povrchu.

Samozřejmě jsou na trhu k dostání i dlažby jednobarevné, čisté a hladké bez imitace dřeva, kamene či betonu. Ty jsou na údržbu a čištění snadné, ale u nich spíše musíme být opatrní na poškrábání, nebo v okolí bazénu musíme dát pozor na uklouznutí. Proto se například k okolí kolem bazénu doporučují velkoformátové dlažby protiskluzové.

Pokud si s výběrem velkoformátové venkovní dlažby nevíte rady, kontaktujte nás. Poradíme vám s vhodností dlažby, materiál můžeme zajistit my nebo si ho nakoupíte sami a následně se domluvíme na konkrétním termínu realizace pokládky dlažby. Tel.: 728 527 365.
www.venkovnidlazby-grill.cz