TOP 2022 Venkovní dlažby

Potřebujete inspiraci pro realizaci venkovní dlažby k Vašemu rodinnému domu? Chcete vědět jaké jsou trendy v oblasti venkovních dlažeb pro rok 2022? Přinášíme Vám je právě v tomto článku.

Dlažbu vybíráte na několik desetiletí, proto se ne vždy vyplatí při výběru spěchat nebo se nechat unést nějakým netradičním vzorem dlažby. Příliš výrazné motivy a barvy se rychle okoukají. Věřte svému osobnímu vkusu a dbejte na celkovým styl Vašeho interiéru i exteriéru. Obojí spolu musí být v souladu. Vybírejte tak, aby se dlažba líbila Vám, ne podle toho, jestli je zrovna v kurzu nebo se líbí Vašim přátelům.

V roce 2022 jsou hlavními trendy venkovních dlažeb především dlažby betonové či v imitaci betonu, v různých odstínech šedé barvy a dlažby v imitaci dřeva. Přečtěte si něco více o jednotlivých TOP dlažbách roku 2022.

TOP číslo 1. – Beton sluší všem zahradám

Betonová venkovní dlažba působí přirozeně, kompaktně, snadno se udržuje, nabízí se v pestré škále barev, tvarů i velikostí. Dlažba z betonu je snadná i na pokládku, dobře opravitelná, nenasákne vodu a skvěle odolává všem klimatickým podmínkám, především mrazu. Má také výbornou odolnost proti zatížení. Jakou výšku betonové dlažby zvolit? Za výběrem špatné dlažby stojí většinou snaha ušetřit. Nižší dlaždice jsou sice levnější, ale ve výsledku snesou podstatně méně zatížení. Záleží tedy na tom, kam chcete venkovní dlažbu položit. S nízkými betonovými dlaždicemi o tloušťce 4 cm, se setkáte u terasové, skladebné nebo zámkové dlažby. Oceníte ji rovněž u stavby zápraží, cesty ke vchodovým dveřím nebo vydláždění okolo bazénu. Určitě ale nepatří pod kola auta. Na přejezdy auta vyberte vyšší betonovou dlažbu kolem 8 cm. Svou roli hraje i velikost dlažby a četnost pojezdů na dlažbě. Velkorozměrové dlaždice jsou kvůli větší ploše na poškození náchylnější. U nich raději vyberte větší tloušťku, nejlépe 12 nebo 16 cm.

V designu šedé betonové klasiky ještě chvíli zůstaneme. Betonová dlažba je moderní a vhodnou volbou pro každého, protože nabízí široké možnosti odstínů od světlých až po nejtmavší šedé tóny. Betonová venkovní dlažba se velmi dobře hodí k novým moderním domům s bílou fasádou. Je také vhodnou volbou, pokud se bojíte, že by se Vám například žíhaná dlažba nebo dlažba v imitaci dřeva brzy okoukala.

TOP číslo 2. – Luxusní design pro náročné

Pokud chcete zkrášlit svou zahradu nebo okolí kolem bazénu a potrpíte si na luxusní vzhled, určitě Vás zaujme venkovní dlažba v imitaci mramoru. Přepych zvýrazníte, pokud zvolíte velkoformátovou mramorovou venkovní dlažbu. Keramická dlažba s designem mramoru má mnoho výhod. Mezi hlavní patří chemická a mechanická odolnost, jednoduchá čistitelnost a dokonalá imitace přírodního mramoru. Výhodou této venkovní dlažby je také to, že můžete snadno sjednotit dlažbu v interiéru a exteriéru. Mramorové dlažby se vyrábí v mnoha barvách a odstínech, a to jak pro použití v interiéru, tak pro použití pro exteriér, jako venkovní dlažbu.

TOP číslo 3. – Pro milovníky přírody

Sázkou na jistotu jsou přírodní zemité tóny a dekory, jako je například imitace dřeva nebo kamene, které vypadají díky kvalitnímu zpracování opravdu věrohodně. Mnohdy tyto dlažby zdůrazňují i nedokonalosti a vady přírodních materiálů, které podtrhují přirozenost. I u venkovních dlažeb v designu dřeva nebo kamene platí, že například prostory vjezdu k domu nebo terasy opticky zvětšíte, pokud použijete dlažby větších rozměrů. Velký formát ale vždy vynikne lépe ve velkém prostoru než na malé ploše. Také je možné tyto dlažby sjednotit pro interiér a exteriér.

Poptáváte realizaci venkovní dlažby? Pak se nám ozvěte a domluvte si s námi konkrétní termín pokládky venkovní dlažby. Se vším Vám rádi poradíme.

Tel.: 728 527 365.
www.venkovnidlazby-grill.cz

gril.PNG