Tipy, jak použít venkovní keramickou dlažbu

Plánujete dokončení zahrady a okolních prostor kolem Vašeho rodinného domu? Chystáte se na realizaci terasy, balkónu, dlažby kolem bazénu, venkovního posezení nebo zahradních chodníčků? Pak si přečtěte celý náš článek o možnostech využití venkovní keramické dlažby.

Zajisté jste se již zamýšleli nad tím, jakou venkovní dlažbu nejlépe vybrat právě pro Vaší realizaci. Keramická dlažba je pro účely teras, balkónů a chodníčků ideálním a velmi populárním stavebním materiálem. Dokonce lze venkovní keramickou dlažbu použít i jako dlažbu k bazénům, jako venkovní fasádní obklad nebo na výrobu venkovního nábytku. Věděli jste o tom?

Venkovní keramickou dlažbu volte podle typu umístění, dle způsobu a četnosti využívání. Pro venkovní využití musí jít vždy o dlažbu, která splňuje použití v exteriéru a je vysoce odolná.

1) Venkovní keramická dlažba na terasy
Keramická dlažba, kterou plánujete použít na terasu, by měla splňovat především tloušťku 2 cm. Na terasy je vhodná vysoce odolná keramická dlažba, která stoprocentně splňuje všechny požadavky pro použití v exteriéru a má jednoduchý systém pokládání. Pro terasy je ideální variantou pokládka na terče. Zajistí Vám snadnou realizaci a také údržbu terasy. Pokud si s realizací nechcete přidělávat starosti, přenechte pokládku profesionální firmě. Venkovní keramické dlažby na terasy jsou nabízeny v různých designech a barvách. Mezi trendy současné doby patří dlažby v imitaci dřeva, které mají autentický vzhled prken a vypadají jako opravdu dřevěné terasy. Tyto dlažby jsou také mnohem odolnější a nepotřebují žádnou údržbu. Moderní dlažby na terasy jsou také dlažby v imitaci kamene nebo betonu. Obecně se dá říct, že současný trend směřuje hlavně k přírodním materiálům, což jsou dlažby v imitaci dřeva a kamene. Venkovním terasám také sluší velkoformátové rozměry dlažeb např. až o velikosti 120 x 240 cm.

2) Venkovní keramická dlažba na balkóny
Pro keramické dlažby, které se používají na balkóny platí stejná pravidla jako u keramických dlažeb na terasy. Důležitá je zde hlavně tloušťka dlažby, která by měla být 2 cm. Dlažba by také měla splňovat použití v exteriéru a být odolná. U balkónů zvažte rozměr dlažby. Menší dlažby prostor opticky zmenšují, větší formáty keramických dlažeb prostor balkónu naopak zvětší a dodají mu vzdušnost.

3) Venkovní keramická dlažba k bazénům
Pokud potřebujete vybrat vhodnou keramickou dlažbu k okolí bazénu, dbejte na několik důležitých faktorů. Dlažba u bazénu musí splňovat všechny náročné požadavky, které jsou na povrch kolem bazénu kladeny. Volte 2 cm tloušťku dlažby a typ dlažby pro venkovní využití. Dlažba k bazénu musí být vysoce protiskluzná, tak aby bylo zamezeno případným pádům a uklouznutím na mokrém povrchu. Ideální jsou dlažby s vysokým koeficientem protiskluznosti R10.

4) Venkovní keramická dlažba na chodníčky
Kvalitní venkovní keramická dlažba dokreslí celkový vzhled zahrady u Vašeho domu. Proto i pro zahradní chodníčky, chodníky kolem domu a pro předzahrádku vybírejte dlažbu o tloušťce 2 cm, která se dá také použít jako nášlapné keramické kusy do zahrady. Doporučuje se pokládka přímo do trávy, do písku nebo do štěrku, případně u větších ploch je možná pokládka na terče.

5) Venkovní keramická dlažba na venkovní obklady
Venkovní keramická dlažba se dá použít i jako fasádní obklad. Dlažba v porovnání s klasickou omítkou vydrží v dobré kondici mnohem déle. Také je odolnější vůči extrémním venkovním vlivům počasí a zachovává si stále svou barevnost. K obkladu stěn lze použít jakoukoliv keramickou dlažbu, která je určena pro externí použití. Na stěnách nejlépe vyniknou velkoformátové dlažby, které dodávají domům a stavbám luxusní design.

6) Venkovní keramická dlažba na nábytek
Pro zajímavost do našeho článku zařazujeme i možnost výroby nábytku z keramické venkovní dlažby. Je možná výroba stolů, květináčů či lavic nebo venkovních kuchyní. Například taková kuchyňská deska z keramiky má vynikající vlastnosti, je hygienická a odolná vůči poškrábání.

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem venkovní dlažby nebo poptáváte realizaci venkovní dlažby, tak se nám ozvěte. Jsme profesionální jihočeská firma a zabýváme se dodávkou a realizací venkovních dlaždičských prací.

Tel.: 728 527 365.
www.venkovnidlazby-grill.cz