Světlá nebo tmavá venkovní dlažba?

Jak správně vybrat venkovní dlažbu, tak aby ladila k vašemu rodinné domu? Volit spíše světlou nebo tmavou dlažbu? Nepodceňujte její výběr, protože pěkně upravené plochy kolem celého domu dotváří celkový vzhled vašeho bydlení. Přečtěte si náš článek, třeba vám pomůže se rozhodnout.

Většina lidí, která si postaví svůj vysněný rodinný dům, je zvyklá vybírat venkovní dlažbu až jako jednu z posledních věcí. Není čemu se divit. Nejdříve je potřeba bydlet a pak až přichází na řadu úprava okolí pozemku. Ať už plánujete venkovní dlažbu na vjezd k vašemu domu, na terasu, kolem bazénu nebo pro zahradní chodníčky, nezapomínejte na její správný výběr.

U venkovní dlažby nezáleží pouze na tom, aby nebyla kluzká, aby nám dlouho vydržela nebo aby přinášela co nejméně starostí s údržbou. Jde především o celkové doladění okolí vašeho domu. Dlažba musí být i z estetického a designového pohledu dobře zvolena. Při rozhodování, zda světlou nebo tmavou venkovní dlažbu se řiďte barvou fasády vašeho rodinného domu. Dlažba by měla ladit jak s exteriérem vašeho domu, tak i s interiérem. Dnes už vše podléhá módním trendům a venkovní dlažby nejsou žádnou výjimkou. Na výběr máte z pestrých barevných dlažeb i různých odstínů dlažeb. Tím, že si vyberete správně, docílíte příjemného a harmonického prostředí v okolí vašeho bydlení. Vybírejte, tak aby se dlažba líbila hlavně vám a cítili jste se tak doma dobře. Široké barevné varianty umožňují venkovní dlažbu sladit nejen s fasádou, ale také s barvou oken a dveří, parapetů nebo plotu a vjezdové brány.

Jakou barvu tedy zvolit? Čtěte dál a dozvíte se více o vzhledu, ale také o technických vlastnostech světlé a tmavé dlažby. Tmavou dlažbu si nechte položit na stinné místa v okolí vašeho domu. Tmavé odstíny dlažeb jako jsou tmavě šedé, tmavě hnědé nebo až černé více absorbují světlo, které je více zahřívá. Pokud si tedy necháte položit tmavou dlažbu na terasu, na kterou celé léto svítí slunce, můžete být nemile překvapeni, jak z ní bude dlouho sálat teplo a bude rozpálená. Tmavou dlažbu volte na stinné místa, kam nedopadá tolik slunce. Naopak světlé venkovní dlažby mají uplatnění téměř na všechny plochy. Použijte je hlavně na slunné terasy. Světlé dlažby jsou v široké nabídce na trhu, jsou to barvy bílá, světle šedá, šedá, béžová, krémová, světle hnědá, hnědá, vanilková atd. Dalším plusem světlé barvy je ten, že opticky zvětšují prostor. Takže se často používají i na vjezdy k rodinným domům, parkovací stání, terasy i chodníčky. U světlých odstínů dlažeb si dejte pozor na oslnění. To mohou způsobit až příliš světlé dlažby, jako je bílá venkovní dlažba. Když na ni dopadne slunce, může vám nehezky zasvítit do očí.

Ještě zvažte náročnost na údržbu. Světlé dlažby jsou náročnější na úklid a čistotu. Na bílé dlažbě bez kresby budou veškeré nečistoty vidět mnohem více než na šedé se vzorem či kresbou.

Náš tip na závěr, je sladění dlažby v interiéru a exteriéru. Dnes je velmi oblíbenou volbou dovnitř do domu pokládat univerzální světlou i středně tmavou dlažbu. Proč by ne, je snadná na údržbu. Do exteriéru a na venkovní plochy si můžete nechat položit stejný odstín šedé barvy a nic tím nezkazíte. Bude vidět váš dokonalý záměr o sjednocení celého stylu rodinného domu. A pokud by se vám nelíbila šedá, co takhle zvolit originální designové dlažby v imitaci dřeva? Vyrábějí se jak pro interiérové, tak i pro exteriérové využití.

Pomohl vám náš článek s výběrem venkovní dlažby? Už víte, zda zvolíte světlou nebo tmavou dlažbu?
Pokud ještě váháte, můžete nás kontaktovat a my vám poradíme jaký odstín venkovní dlažby se k vašemu domu bude nejvíce vyjímat. Dlažbu pro vás zajistíme, vše vyměříme a provedeme kvalitní a profesionální pokládku venkovní dlažby v okolí celého vašeho domu. Kontaktujte nás na Tel: 728 527 365 www.venkovnidlazby-grill.cz

seda-dlazba-k-clanku-listopad-2020.PNG