PROTISKLUZNÁ Venkovní dlažba

Toužíte po novém schodišti, které bude krásné a bezpečné? Chcete konečně předělat rozbitou terasu, na novou, krásnou a také bezpečnou? Zaměřte se na výběr vhodného stupně protiskluzu venkovní dlažby. Stupeň protiskluzu musí přesně odpovídat užitkovým podmínkám a provozu na dané ploše. Pro usnadnění výběru pro vás máme základní informace nejen o stupních protiskluznosti, ale i o dalších vlastnostech, které by měla dlažba splňovat.

Protiskluzná dlažba na schody i terasu má řadu designů, které dokonale napodobují přírodní materiály – dřevo, kámen, kov, či beton. Pokud přemýšlíte nad dřevěným schodištěm nebo dlažbou s imitací dřeva. Rozhodně doporučujeme venkovní dlažbu, vydrží mnoho let, má dlouhou životnost a není náročná na údržbu. Dále je velmi odolná, mrazuvzdorná a má moderní, čistý, atraktivní vzhled.

1.PNG

Podle čeho vybrat protiskluznou venkovní dlažbu?

U keramických dlaždic rozlišujeme 5 protiskluzných stupňů. Tato stupnice je označena písmeny a čísly: R9 – R13. Jde o dlažby testované pro pohyb osob v obuvi. Venkovní dlažba s protiskluznou úpravou značně snižuje riziko úrazu při chůzi např. na terase. Jaké protiskluzné venkovní dlažby odborníci obvykle doporučují na terasu či schody?

- Pro zakryté terasy a pergoly - venkovní dlažbu s protiskluzem R9 - R10
- Pro otevřené terasy - venkovní dlažbu s protiskluzem R11
- Pokud se jedná o terasu se schodištěm, doporučujeme protiskluznou dlažbu na venkovní schody s protiskluzem R11

Uvedené stupně protiskluznosti jsou pouze orientační. Při výběru vhodného protiskluzu je potřeba brát zřetel především na podmínky provozu.

3.PNG

Protiskluzná dlažba na terasu pro chůzi bosou nohou?

Máte v úmyslu chodit v letních měsících na terase i naboso? Pak je důležité vnímat ještě rozdělení venkovních dlažeb dle stupnice A, B, C. Nejmenší riziko uklouznutí je u venkovních dlažeb s označením C. Standardní riziko pro normální venkovní dlažby a normální riziko uklouznutí je u varianty A. Pokud například plánujete vaši protiskluznou dlažbu položit také k bazénu, kde je zvýšené riziko uklouznutí, doporučujeme venkovní dlažbu alespoň s protiskluzem R11B nebo C.

Údržba a čištění venkovní dlažby s protiskluzem

Venkovní keramická dlažba se velmi snadno udržuje – stačí ji ostříkat tlakovým čističem nebo umýt vodou. Obecně však platí, že čím má venkovní dlažba vyšší protiskluz, tím mají drsnější povrch a je potřeba věnovat o něco větší pozornost údržbě. Ale pozor, nemusí to být vždy pravidlem. Jsou i venkovní dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno.

2.PNG

Protiskluz = mrazuvzdornost dlažeb

Venkovní protiskluzová dlažba musí být v našich zeměpisných šířkách také dokonale odolná vůči mrazu. To znamená, že musí mít nasákavost nižší než 0,5%. Právě touto vlastností se vyznačují vysoce odolné mrazuvzdorné dlaždice, které jsou pro venkovní terasy jedinou vhodnou možností.


Výběr vhodné venkovní protiskluzné dlažby je pro laiky poměrně složitým úkolem. Pro tento případ jsme tu pro Vás my. Obraťte se na odborníky. Rádi vám pomůžeme s realizací a pokladkou venkovní dlažby.

www.venkovnidlazby-grill.cz
Tel.: 728 527 365