Jak a z čeho udělat příjezdovou cestu, to je často skloňované téma chalupářů, zahrádkářů, ale také majitelů rodinných domů. Pojďte si přečíst základní informace k typům venkovní dlažby, která je vhodná na příjezdovou cestu.
Zpevnění příjezdové cesty k domu
Trvanlivost příjezdové cesty
Dobré vlastnosti příjezdové cesty
Dlouhodobý vzhled příjezdové cesty
Cena za příjezdovou cestu
Rozhodnutí o realizaci venkovní dlažby, na které bude denně přejíždět auto, bychom si měli dobře promyslet. Ideální je kontaktovat přímo nás www.venkovnidlažby-grill.cz Máme více jak 10 leté zkušenosti s pokládkou venkovní dlažby, máme zkušenosti s dlouhodobým vývojem povrchu, na kterém dlažbu realizujeme, zajistíme vám trvanlivost příjezdové cesty a krásný vzhled cesty po mnoho let. Máme zkušenosti s pokládanými materiály a doporučíme právě vám ten správný. Dopředu vám sdělíme vlastnosti povrchu vámi vybrané venkovní dlažby. Budete znát údržbu venkovní dlažby i cenu za pokládku dopředu.
Nejen cenu, ale také náročnost na údržbu nebo trvanlivost příjezdové cesty a stání pro auto. Příjezdová cesta ke garáži totiž dávno není pouze zámková dlažba, beton nebo štěrk. Čím dál více se na parkovištích a garážových stáních setkáváme také se zatravňovací dlažbou.
Kdyby se dělala anketa, jaký materiál se nejčastěji používá na příjezdovou cestu k rodinným domům, určitě by vyhrála zámková dlažba. Velmi oblíbený porevoluční materiál na zpevňování povrchů všeho druhu, zejména veřejných chodníků. Jeho popularita si otevřela také vrata do příjezdových cest, kde zcela nepochybně kraluje. Je však příjezdová cesta ze zámkové dlažby nejlepší? Zámková dlažba hezky vypadá, neklouže a dlouho vydrží.
Betonová příjezdová cesta se může postavit jako litý beton, betonové panely nebo betonové dlaždice – jaký je mezi tím rozdíl? Litý beton může být velmi kluzký. Betonové panely, a také dlaždice, se mohou přemisťovat a jsou příslibem relativně rychlé výstavby. Betonové dlaždice jsou navíc díraté, dávají vodě šanci prosakovat a mohou se vesele zatravňovat. Samotné betonové dlaždice jsou za nás nejvhodnější volbou.
Samotný litý beton je samozřejmě možné vyplnit kameny nebo betonem – dlažba bude vypadat zajímavěji a ušetří se na betonu.
Štěrková příjezdová cesta patří mezi poměrně jednoduché a levné varianty zpevnění vjezdu nebo stání. Štěrk se vyrábí v různé hrubosti a je tak z čeho vybírat. Cesta by měla být také ohraničena obrubníky, aby se nám štěrk neztrácel rychleji než voda po dešti. Je však třeba počítat s tím, že štěrková cesta nebude nikdy stejná jako na začátku a kamínky časem budou vytrácet. Rozhodně štěrk nepoužívejte do svahů, tam se naopak velmi hodí zatravňovací dlažba. Docela podobné jako se štěrkem je to s kačírkem, který ale vypadá zajímavěji. Je potřeba myslet na to, že voda mi měla mít kam (a jak) utíkat, jinak budeme mít na zahradě bazén. Spád by měl být veden do odvodňovacího kanálku, a pak do kanalizace.
Žulová dlažba, dlažební kostky nebo otrhaná dlažba. Všechny mají společný základ – Pokud se dobře udělá, je nezničitelná. Kostky mohou působit velmi netradičně a zajímavě k okolní architektuře.
Kameny usazené v trávě nebo žádné zpevnění příjezdové cesty. Ponechat holý trávník nebo zem jen tak? Jde o nejlevnější variantu, ale také vám skoro nic nevydrží. Na povrchu se časem začnou tvořit koleje, kde se bude držet voda, povrch bude kluzký a po dešti s nežádoucí vrstvou bláta. Na parkování před domem, stání pro auto a jako příjezd tak není zcela ideální volbou.
© Copyright 2019 Miroslav Grill