Pokládka venkovní dlažby na terče

Plánujete realizaci venkovní dlažby na terase, na balkóně nebo kolem bazénu? Co znamená pokládka dlažby suchou cestou? Jaké jsou výhody pokládky venkovní dlažby na terče a jak to celé funguje? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, určitě si přečtěte celý článek až do konce.

V úvodu článku si řekneme, pro jaký typ venkovní dlažby je pokládka na terče vhodná. Jde především o dlažby, které jsou určené do exteriéru, mají tloušťku 20 milimetrů a lze je pokládat suchou cestou. Jde tedy hlavně o dlažby keramické, betonové a teracové.

Kde je možné použití dlažby na terče? Hodí se pro pokládku dlažby na terase, balkóně, střešních konstrukcích, kolem bazénu, ale i pod pergolu.  

11-ter.PNG

Jak funguje pokládka dlažby na terče? Celý systém je založen na ucelené řadě jednoduchých, výškově nastavitelných a bezpečných podpěr „terčů", které se přizpůsobí každému druhu podlahy. Tímto způsobem realizace terasy také předejdete případným problémům s vlhkostí kolem rozvodů a elektroinstalace.

Jaké jsou typy terčů? Pokládce dlažby na terče nevadí ani nerovný terén. Existují totiž dva druhy terčů. Na rovný terén se používají terče s pevně danou výškou a realizace venkovní dlažby je velmi snadná. Na nerovný nebo hrbolatý terén se používají terče s nastavitelnou výškou. V případě využití výškově nastavitelných terčů může být výška umístěna až kolem 55 cm. Terče se dokáží dokonale přizpůsobit jakémukoliv terénu.

Co znamená pokládka dlažby suchou cestou? Jde o pokládku dlažby na terče. Tato pokládka se realizuje upevněním dlaždic na gumové nebo plastové terče bez použití lepidla nebo malty. Samotná realizace venkovní dlažby suchou cestou probíhá velmi rychle a je ihned pochozí. Dlažbu na terče lze elegantně zakončit pomocí speciálních lišt, soklů či klipů. 

1-ter.PNG

Jak probíhá pokládka na terče? Dlažba se na terče ukládá tak, že svými rohy sedí vždy na čtvrtině kruhové podložky. Trny na terčích a podložkách zaručí stejnosměrnou spáru mezi dlažbou a také to, že dlažba sedí na všech stranách pevně a nijak se nehýbe. Kladení na terče nevyžaduje žádné specifické podmínky. Podklad by měl být rovný a s dostatečným spádem. Pokládka je rychlá a levná, jelikož není třeba aplikovat podkladní vrstvy. Údržba je nenáročná a kdykoliv lze dlažbu rozebrat a znovu ji položit. Množství terčů na 1 m2 vždy závisí na typu dlažby a jejím formátu. 

4-ter.PNG

Jaké jsou výhody pokládky na terče?

1) Možnost umístění rozvodů a elektroinstalace
Mezi podlahou a dlaždicí na terčích vzniká při pokládce dostatek místa na protažení rozvodů, odpadů, elektroinstalace a dalších stavebních prvků. Kolem venkovního bazénu tak snadno schováte hadice pro filtraci nebo trubky zavlažovacího systému. V případě jakéhokoliv problému lze dlažba jednoduše odkrýt a poruchu opravit. Následně dlažbu pouze vrátíte na své původní místo. Pod dlažbu na terčích také jednoduše skryjete nevzhledné předměty, jako jsou například odtokové žlaby nebo vpusti.

2) Možnost výměny dlaždice
Pokud dojde k poškození některé dlaždice lze ji vyjmout a nahradit novou bez nutnosti použití speciálního nářadí, zvláštních dovedností a jiných stavebních zásahů. Výměna zabere pouze pár minut.

3) Vydrží vysokou zátěž
Dlažba na terče o tloušťce 20 milimetrů snese vysokou zátěž. Vyniká proto svou pevností a odolností. Na dlažbu na terčích můžete umisťovat i těžší předměty.

4) Lehkost konstrukce
Výhodou dlažby na terče je nízká hmotnost celé konstrukce.

5) Příjemná chůze
Dlažba na terče má příjemné pochozí vlastnosti. Terče jsou vyrobeny z gumy nebo plastu, a proto je chůze po dlažbě na terase či balkóně pohodlná a měkká.

6) Možnost odtoku vody
Dlažba na terče umožňuje bezproblémové řešení odtoku vody. Podkladovou vrstvu položenou na terče pod dlažbou lze dle potřeb vyspádovat a odvádět tak vodu tím správným směrem. Dále je také možno terče, na kterých je položená dlažba, výškově upravit, aby pochozí plocha byla vodorovná.

Pokud si na pokládku dlažby na terče netroufáte sami, kontaktujte nás. Pomůžeme Vám jak s výběrem venkovní dlažby, tak i s vhodnou pokládkou. Jsme profesionální jihočeská firma a zabýváme se dodávkou a realizací venkovních prací.
Tel.: 728 527 365.
www.venkovnidlazby-grill.cz