Pokládka dlažby na balkoně

Ať je Váš balkon opět zase jako nový! Přišel ten správný čas na rekonstrukci balkonu? Nechte si starý balkon, který Vám jistě poslouží na celý život a vyměňte jen balkonovou dlažbu!

Dlažba na balkoně musí něco vydržet. Je vystavena, jak nyní v zimním období, dešti a mrazu, tak v létě silnému slunci. Aby byla odolná změnám počasí, vyplatí se do ní investovat, zvolit vhodnou skladbu materiálů a také zvolit správný postup pokládky balkonové dlažby.

Jak správně vydláždit balkon?
Rozhodně nepodceňujte přípravu, tak jako ji nepodceňujeme my www.venkovdnidlazby-grill.cz. Postup přípravy se liší, podle toho, jaký povrch má váš současný balkon, Zda je to stará dlažba či beton. Pokud se nová dlažba bude pokládat na nynější beton je dobré zjistit, zda nemá nějaké vady, díry či praskliny. Ty se musí odstranit a beton vyrovnat. Pokud se nová dlažba bude pokládat na starou dlažbu a je v pořádku, může se nová dlažba položit přímo na ni. Pokud by v pořádku nebyla, je vhodnější ji odstranit, provést opravu nosné konstrukce balkonu a vyrovnat ji.

Ve fázi, kdy máme připravené místo, kam se bude nová dlažba pokládat přichází na řadu penetrace podkladu. Vhodným penetračním přípravkem se uzavře savý povrch a vyrovnají se vlastnosti celé plochy. Následně dochází k vyspádování. Voda z balkonu nám musí odtékat. Poté se plocha balkonu vytře hydroizolací. Hydroizolace se používá jak na horní stranu balkonu, tak i na pohledové hrany, jinak by nám vlhnul pohled. Hydroizolaci natíráme ve dvou vrstvách. Do míst styku podlahy a stěny ještě vkládáme těsnící pásky nebo asfalt, který nám stěnu odizoluje.

Dalším krokem je samotné dláždění balkonu. Pokládka dlažby je možná po 2-3 dnech, kdy je příprava vyzrálá. Pokládku dlažby je nutné realizovat v době, kdy neprší. Pro zakončení hran balkonu se na kraje pokládají tvarovky, které snižují riziko, že voda zateče po stranách pod dlažbu.

Dlažba je hotová a chybí jen vyspárování. Vzniklé spáry cca 5 mm vyspárujeme mrazuvzdornou a flexibilní spárovací hmotou s protiplísňovými a voduodpuzujícími účinky. Odstín spárovací hmoty se ve většině případů volí dle vkusu. Ideálně podle barvy dlažby. Po spárovačce se dlažba musí vyčistit ihned. Během čistění se voda několikrát musí vyměnit, tak aby byla dlažba po zaschnutí skutečně čistá.

Rádi Vám balkonovou dlažbu položíme.
Kontaktujte nás na Tel: 728 527 365 www.venkovnidlazby-grill.cz