Patří betonová dlažba do zahrady?

Plánujete na jaro pokládku nové dlažby na terasu, k bazénu, vjezdu k domu či na chodníčky? Přemýšlíte nad tím, zda se ale betonová dlažba bude hodit do vaší zahrady? Přečtěte si náš článek o tom, jak krásně může beton vaši zahradu rozzářit a dodat ji konečně jednotný ucelený styl celého okolí vašeho domu.

Při slovním spojení „zahrada a beton" mnoho lidí řekne rovnou - „ne"! Ale proč? Ve skutečnosti beton do zahrady krásně pasuje. Stačí jen zapomenout na to, že do zahrady necháte vylít celou jednolitou betonovou desku. To by opravdu hezké nebylo. Pokud si vyberete betonovou dlažbu, zídku z betonu, betonový plot a doladíte to dalšími betonovými prvky, bude vaše zahrada jednotná a bude vidět promyšlený záměr. Betonové prvky nabízí mnoho vzorů, tvarů i barev. Do zahrady vám tak mohou přinést nové rovné linie a čistý vzhled. Beton také dokáže perfektně napodobit přírodní kámen. Na trhu je nepřeberné množství betonové dlažby různých barev, se vzory a strukturou a také různých rozměrů dlaždic. Čtěte dál a podívejte se s námi, kde všude se beton opravdu hodí.

Plánujete betonovou dlažbu na chodníkách, příjezdových cestách a k vjezdu k vašemu domu? Pak je rozhodně tou správnou volbou právě beton. Betonovou dlažbu v podobě zámkové dlažby nebo v podobě dlažby skladebné využívají snad všichni naši zákazníci. Nabízí velkou kvalitu, snese vysokou zátěž a nabízí mnoho řad barev a vzorů, které se hodí jak k moderním domům, tak i ke starším a klasickým stavbám. Jelikož betonová dlažba snese velkou zátěž, je vhodná i na realizaci parkovišť a stání pro auta. U příjezdových cest je nutné pohlídat výšku dlaždic. Pro občasný pojezd po dlažbě se doporučuje zvolit výšku dlaždic alespoň 6 cm, pro časté přejíždění je vhodná minimálně 8 cm výška dlaždic a u velkých dlaždic se doporučuje vybrat nejméně 12 – 15 cm vysoké dlaždice. Na příjezdovou cestu se také může využít zatravňovací dlažba, která působí přirozeně a zbytečně neruší okolí. Nezapomeňte, že při realizaci cest a chodníků musí být vždy zpevněný terén pomocí obrubníků. Vzhled dlažby tak získá ničím nerušený přechod mezi dlažbou a trávníkem.

Pokud na jaře plánujete dodělat dlažbu kolem bazénu a terasu, betonová dlažba je i zde jasnou volbou. Je snadná na údržbu, lehce ji uklidíte, pokládka na gumové terče zajišťuje měkké došlápnutí a pohodlnou chůzi. Díky spoustě rozměrů, barev a vzorů ji dobře sladíte s vaším domem. Konkrétněji velký formát dlaždic opticky zvětšuje prostor. Tmavší barvy dlaždic vám zaručí, že na dlažbě nebude hned vidět každý flíček. Betonovou dlažbu samozřejmě velmi dobře využijete u bazénů. V okolí bazénu sáhněte po kamenech s reliéfním nebo vymývaným povrchem, jsou protiskluzové, zajistí vám bezpečný pohyb v okolí bazénu.

Také betonové ploty vás překvapí elegancí a snadnou údržbou. K betonové dlažbě se krásně hodí. Právě teď je ideální čas, v klidu si naplánovat realizaci pokládky venkovní dlažby. Kontaktujte nás a domluvte si u nás termín realizace pokládky dlažby. Tel.: 728 527 365. Rádi vám se vším poradíme.
www.venkovnidlazby-grill.cz