Odolná venkovní dlažba

Vybíráte novou venkovní dlažbu? Pečlivě výběr zvažte a sledujte její vlastnosti. Vsaďte hlavně na vysokou odolnost a moderní design venkovní dlažby. Více si přečtěte v našem novém článku.

Právě nyní je vhodná doba na plánování a realizaci venkovní dlažby tak, aby byla do léta hotová. V létě si pak budete moci pohodlně užívat sluníčka na Vaší nové terase nebo parkovat auto na Vaší nově vydlážděné příjezdové cestě k domu. Volba vhodné venkovní dlažby je důležitá. Dlažba navíc nemusí plnit jen praktickou roli, ale také designovou. Proč výběru dlažby věnovat náležitou pozornost? Protože je dlažba vystavena každodenním vlivům počasí a jsou na ní kladeny podstatně vyšší nároky než na dlažbu v interiéru.

U venkovní dlažby sledujte její vlastnosti. Jedním ze stěžejních faktorů je její nasákavost, tedy schopnost absorbovat vodu z okolního prostředí. Pokud je nasákavost nízká, tedy od 0,04% do 0,5 %, je dlažba ideální pro venkovní použití a Vy tak máte záruku, že obstojí v náročných podmínkách.

Další důležitou vlastností, kterou byste měli sledovat, je také odolnost proti UV záření. Vyhnete se tak tomu, že by dlažba působením slunečního záření postupem času změnila svůj vzhled, především co se týče barvy. Stejně tak dbejte na její odolnost proti poškrábání, chemickým látkám a nepodceňujte ani protiskluzovost dlažby.

Neméně podstatný je pak samotný design, který pomůže z terasy vytvořit dokonalé místo pro odpočinek nebo setkávání s rodinou a přáteli. Na výběr se nabízí celá řada barevných odstínů a dekorů od přírodních, jakým je například dřevo, až po dekor imitující betonovou stěrku. Zároveň je možné volit také z řady formátů. Skvělou volbou jsou rektifikované dlaždice, tedy ty zabroušené na přesný rozměr, díky čemuž se vyhnete odchylkám v geometrické přesnosti, které vznikají při jejich výrobě.

Venkovní dlažba v imitaci dřeva

Přírodní styl vnese na Vaši terasu či pod pergolu nadčasová venkovní dlažba v imitaci dřeva. Zaujme především svými neutrálními vzory a reliéfy, které imitují dřevo. Podoba dřeva u venkovní dlažby je většinou tak perfektní, že ji na první pohled od pravých prken nepoznáte. V současné době je na trhu široký výběr několika odstínů hnědých, šedých i například béžových variant. Dokonale působí na dlažbě také suky, které dlažbě v imitaci dřeva přidávají na jejím opravdovém vzhledu.

666.PNG

Venkovní dlažba v imitaci betonu

Dlažba v imitaci betonu je vhodná do veřejných i soukromých prostor. Dlažbu pro venkovní použití v imitaci betonu seženete v mnoha formátech i odstínech. V současné době je velmi moderní vzhled betonové dlažby s opotřebovaným cementem. Právě styl, který připomíná podlahu opotřebenou letitým užíváním, tvoří perfektní kontrast k modernímu designu.

6547.PNG

Venkovní dlažba v imitaci kamene

Venkovní dlažba v imitaci kamene je stálicí a velmi oblíbenou volbou zákazníků. Tato dlažba nevyjde nikdy z módy, jen tak se Vám neokouká a hodí se jak k tradičním, tak i k moderním rodinným domům. Navíc vypadá velmi hezky, pokud k venkovní dlažbě v imitaci kamene na Vaší terase doděláte i chodníčky zahradou z dlažby v imitaci kamene. Bude vše ladit, tak jak má.

55666447788.PNG

 

Plánujete novou venkovní dlažbu? Potřebujete profesionální firmu, která Vám zajistí pokládku dlažby?
Kontaktujte nás: Tel.: 728 527 365 nebo e-mail: 

Miroslav Grill - venkovní dlažby (venkovnidlazby-grill.cz)