Odolná a moderní venkovní dlažba

S příchodem jara a krásných slunečních dnů většinou přichází i potřeba řešení venkovní dlažby. Teplé počasí vybízí k příjemnému posezení nebo relaxaci na terase, k zahradním aktivitám, k práci či k jiným způsobům trávení volného času v okolí vašeho domu. Pohodové jarní i letní dny ale vyžadují pohodlné vybavení a také správně zvolenou venkovní dlažbu. Venkovní dlažba musí plnit roli funkční a praktickou, ale zároveň také designovou. Proto je potřeba věnovat výběru venkovní dlažby náležitou pozornost. Venkovní dlažba je vystavena každodenním vlivům počasí, proto jsou na ni kladeny podstatně vyšší nároky než na dlažbu do interiéru.

Venkovní dlažba by měla mít vysokou odolnost a samozřejmě i moderní design, tak, aby se vám líbila. Pokud vybíráte novou venkovní dlažbu, pečlivě ale sledujte i ostatní její vlastnosti. Dalším ze stěžejních faktorů je její nasákavost, tedy schopnost absorbovat vodu z okolního prostředí. Ideální je venkovní dlažba s nízkou nasákavostí, tedy 0,04 – 0,5 %. Dlažba s nízkou nasákavostí vám zaručí, že obstojí i v náročnějších klimatických podmínkách. Nízká nasákavost venkovní dlažby zároveň ukazuje i na její dobrou odolnost a mrazuvzdornost. Další důležitou vlastností, kterou byste měli sledovat, je také odolnost proti UV záření. To je důležité především proto, aby dlažba postupem času nezměnila svůj vzhled, aby vám nevybledla či nezměnila barvu. Stejně tak dbejte na její odolnost proti poškrábání, chemickým látkám a nepodceňujte ani protiskluzovost dlažby.

Neméně podstatný je pak samotný design dlažby, který pomůže z terasy vytvořit dokonalé místo pro odpočinek. Vaše zahrada prokoukne díky dlažbě na cestičkách k bazénu nebo skleníku a nesmíme zapomenout ani na dlažbu položenou před domem u vjezdu k domu. V dnešní době se na výběr nabízí celá řada barevných odstínů a dekorů od přírodních, jakým je například dřevo, až po dekor imitující betonovou stěrku. Dekor venkovní dlažby je vhodné přizpůsobit celkovému stylu rodinného domu. Design ovlivňuje také formát zvolené venkovní dlažby.

Naše tipy:

Nestárnoucí šedá

1.PNG

Betonová venkovní dlažba

222.PNG

Dřevěný dekor

33333.PNG

Kamenná venkovní dlažba

44444.PNG

Poptáváte realizaci venkovní dlažby? Pak se nám ozvěte a domluvte si s námi konkrétní termín. Se vším vám rádi poradíme. Nabízíme profesionální a kvalitní práci, díky letitým zkušenostem z Německa. Realizujeme kamenické a dlaždičské práce v rámci jižních Čech. Tel: 728 527 365 www.venkovnidlazby-grill.cz