Kdy je nejlepší čas pro pokládku venkovní dlažby?

Rozhodli jste se pro krásnou novou dlažbu na terasu nebo pro praktickou zámkovou dlažbu a teď přemýšlíte, kdy ji zrealizovat? Přečtěte si celý náš článek.

Cílem pokládky zámkové dlažby a obecně venkovní dlažby je především to, aby nám vydržela dlouhé roky, tak jak nám ji specializovaná firma položila nebo tak, jak jste si ji položili vy sami. Proto by se již při pokládce nemělo nic podcenit. Venkovní dlažba je pokládaná do země, fixovaná a spárovaná pískem. Při chybném postupu by se nám v dlažbě mohli objevit místa, které by způsobily posun dlažby, zvlnění plochy a podobně. Tím spíš je nutné dbát na kvalitní pokládku venkovní dlažby, když má zámková dlažba fungovat i jako příjezdová cesta a parkovací plocha pro auta.

Kdy nastává ideální čas pro pokládku venkovní dlažby?
Odborníci doporučují jarní a letní měsíce. Můžeme říct, že vhodnými měsíci pro položení venkovní dlažby, ať už pro realizaci nové terasy, chodníčků, dlažby kolem bazénu, zámkové dlažby, příjezdových cest, parkovacích ploch či balkonů je vhodný březen až září. Naše klimatické podmínky jsou v těchto měsících ideální pro pokládku venkovní dlažby. První teplé dny vysuší půdu a dlažba si stihne přirozeně sednout předtím, než nastanou chladné podzimní dny a zima. Před pokládkou venkovní dlažby je vhodné sledovat předpověď počasí. Pokud by hrozily silné bouře doprovázené přívalovými dešti, je dobré s pokládkou venkovní dlažby počkat. Déšť by mohl práci pokladačům značně zkomplikovat. Pokud vám pokládku venkovní dlažby bude realizovat profesionální pokladačská firma, rozhodnutí o pokládce můžete s klidnou hlavou nechat na nich. Pokud si pokládku plánujete realizovat sami, případně svépomoci se svými kamarády, sledujte dlouhodobou předpověď počasí.

Základem pokládky venkovní dlažby je samozřejmě suchý podklad. Kdybychom suchý podklad neměli a pokládali bychom dlažbu do vlhka, mohlo by se nám stát, že si postupem času dlažba sedne a změní svůj tvar.

Pomohl vám náš článek? Váháte, zda ještě tento rok stihnete realizovat pokládku venkovní dlažby? Zajisté ano. Stačí si jen vybrat typ dlažby, mít dostatek finančních prostředků na realizaci a objednat si naše služby www.venkovnidlazby-grill.cz. Pak už se jen můžete těšit na to, jak krásně upravený terén kolem svého domu, budete mít.

Právě teď je ten nejlepší a ideální čas pro pokládku venkovní dlažby.

Závěrem přinášíme informace k postupu realizace příjezdové cesty, kde se výkop provádí až 1 metr hluboko do stávajícího podloží. Pro chodníčky bude dostačují půl metrový výkop. Následuje udusání a zarovnání do úhlu dlažby. V první řadě dochází k ukotvení obrubníků a následnému vrstvení drtě. Přechází se postupně od hrubé drtě až po jemný štěrk. Každá vrstva musí být uválcována a zarovnána. Při samotné pokládce zámkové dlažby musí být dodržována přesnost, fixace a sklon dlažby. Spáry se zasypávají jemným pískem. Závěrem se provádí zhutnění celé zámkové dlažby.

Poptáváte realizaci zámkové dlažby či pokládku jiné venkovní dlažby? Pak se nám ozvěte a domluvte si s námi konkrétní termín. Se vším vám rádi poradíme. Nabízíme profesionální a kvalitní práci, díky letitým zkušenostem z Německa. Realizujeme kamenické a dlaždičské práce v rámci jižních Čech. Tel: 728 527 365 www.venkovnidlazby-grill.cz