Jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru

Dlažba má široké využití a svědčí o tom právě fakt, že ji najdete nejen v domácnostech, ale i ve venkovních prostorech a komerčních objektech. Už dávno neplatí, že se dlažba hodí pouze do koupelny nebo k vjezdu k domu. Chcete, aby vaše bydlení působilo na první pohled promyšleně a jednotně? Chcete nápaditý dům, který má šmrnc? Přečtěte si celý náš článek o tom, jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru. Přinášíme vám pár zajímavých rad, jak sladit vnitřní a venkovní dlažby v různých stylech, vzhledech a s různým designem.

V dnešní době narazíte na dlažbu v interiéru nejen v koupelně a v chodbě, ale například i v kuchyni, obývacím pokoji nebo v ložnici. Hlavním důvodem je design dlažeb, které jsou často v imitaci dřeva či prken a jsou tak k nerozeznání od plovoucí nebo dřevěné podlahy, ovšem s výhodami nestárnoucí dlažby, která má dlouhou životnost a snadnou údržbu. I v případě exteriéru narazíte na venkovní dlažbu nejen u vjezdu k domu, na parkovacím stání pro auta, na terase, kolem bazénu či pod pergolou nebo na balkoně.

Jak sladit domácnost a venkovní prostory kolem domu? Důležitými rozhodujícími kritérii při výběru dlažby, kterou si chcete nechat položit, jak dovnitř domu, tak ven do okolí domu jsou parametry tloušťka dlažby a povrch dlažby.
Dlažba pokládaná uvnitř domu by měla mít tloušťku 1 cm a může být i s lesklým, matným a hladkým povrchem. Oproti tomu klasická dlažba, která je určena pro venkovní prostory by měla mít tloušťku 2 cm a měla by být mrazuvzdorná a protiskluzná. Některé dlažby, které počítají s možností dokonalého domova a laděním interiéru s exteriérem, se již vyrábějí v obou variantách 1cm i 2 cm. Nazývají se hybridní dlažby a vy tak můžete plně využít výhod obou dlaždic a vizuálně propojit interiér domu s venkovními prostorami.

Do jakých stylů je možné domácnost i venkovní prostory ladit?
Jaké dlažby jsou moderní pro interiér a exteriér zároveň?

V současné době je hitem číslo jedna, jednoduše řečeno, vnitřní i venkovní dlažba v šedé barvě, ať už ve světlých nebo tmavých odstínech a s různými povrchy. Vnitřní i venkovní dlažby v šedé barvě působí dobře pro oko, není na nich vidět nepořádek, jen tak se neokoukají a hodí se do moderních i starších interiérů a exteriérů. Šedá dlažba se hodí jak do městských bytů, na terasy a balkony bytů, tak do velkých rodinných domů i na terasy, vjezd k domu, chodníčky a kolem bazénu. Velmi trendy je také dlažba v imitaci betonu a cementové stěrky. Váš domov i okolí domu získá díky šedé nebo betonové dlažbě jednoduchost, lehkost a vzdušnost.

Na druhém místě máme dlažby pro interiér i exteriér v imitaci kamene. Kámen nikdy neomrzí a nevyjde z módy. Pokud máte rádi jednoduchost, přírodní materiál a moderní styl, jistě budete spokojeni s dlažbou v imitaci kamene. Každá jednotlivá dlaždice v imitaci kamenné dlažby je originál, a proto se vám neokouká ani po letech. Kamenná dlažba dodá luxus jak vašemu obývacímu pokoji, tak terase před domem. Výhodou kamenných dlažeb je i možnost kombinace různých odstínů jednotlivých dlaždic. Naším tipem je dlažba v imitaci mramoru. Mramor vám vnese do domu i do okolí domu eleganci.

Nedáte dopustit na dřevo a dřevěné podlahy? Pak je tu pro vás dlažba v imitaci dřeva. Do obývacího pokoje i na terasu můžete využít stejný design dlažby v imitaci dřeva. Jen s tím rozdílem, že v interiéru bude mít dlažba v imitaci dřeva tloušťku 1 cm a v exteriéru bude mít tloušťku 2 cm. Rozdíl je i v pokládce vnitřní a venkovní dlažby. Dlaždice v imitaci dřeva jsou na trhu v mnoha různých velikostech, provedení, barvách, designech a s různými povrchy. Dlažba v imitaci dřeva dodá vaší domácnosti pocit tepla a pohody a ve venkovních prostorech působí příjemným dojmem. Dlažbu v imitaci dřeva lze využít nejen do bytů, k rodinným domům, ale například i na chaty a chalupy nebo do wellness zařízení.

Při výběru dlažby do interiéru a exteriéru, myslete na to, že dlažba je velmi odolná a stálá a její životnost je několik desítek let. Proto nepřipadá v úvahu, že budete dlažbu, co rok jednoduše vyměňovat, tak jako by se snadněji měnila v interiéru vinylová podlaha nebo venku terasa z prken. Kroťte i svou fantazii co se týká vzorů na dlažbě a barev. Vaše děti by možná rádi růžovou nebo modrou dlažbu do dětského pokoje nebo kolem bazénu, ale až povyrostou, budou si ji přát stále? Doporučujeme volit univerzální barvy v jednoduchém provedení.

Pokud máte zájem o pokládku venkovní dlažby, jsme tu pro vás. Jsme profesionálové ve svém oboru. Zajišťujeme pokládku venkovní dlažby, kamenické a dlaždičské práce. V případě potřeb nás kontaktujte. Tel.: 728 527 365.

http://www.venkovnidlazby-grill.cz/