Co je základem pokládání venkovní dlažby?

Dokonalá příjezdová cesta k rodinnému domu, krásné upravené chodníčky kolem záhonků a dlažba kolem bazénu. To všechno jsou na první pohled velmi jednoduché úpravy, vypadá to jednoduše. Ale proto, aby vám položená venkovní dlažba vydržela mnoho let a dobře vám sloužila, je za potřebí, mít precizně a perfektně práci naplánovanou.

Kontaktujte nás: www.venkovnidlažby-grill.cz Tel.: 728 527 365
Realizujeme pokládku venkovní dlažby a jsme v tom profesionálové. Máme více jak 10 leté zkušenosti z Německa. Dokážeme vám pomoci, jak s výběrem venkovní dlažby, tak pořízení venkovní dlažby a samotnou celkovou realizací pokládky venkovní dlažby.

Alespoň stručně se vám pokusíme objasnit práci s venkovní dlažbou. Jak se dlažba pokládá? Co je základem?

pokladka-1.PNG

1. Základem jsou základy

Než u vás začneme kopat do země, rozměříme a promyslíme, jak moc bude zatížený povrch, kde se bude dlažba pokládat. Je zapotřebí vybrat vhodnou dlažbu určenou např. pro vjezd do garáže, po které bude jezdit auto, nebo parkovací plochu, kde budete s auty parkovat. V takovém případě se povrch upravuje kolem 60 cm hluboko. Pokud jde o cestičky a chodníčky, tak stačí, když budeme povrch upravovat do 35 cm. Podle zatížení plochy se určují podkladové vrstvy štěrku. První vrstva slouží jako podklad pro cestu. Druhá vrstva se využívá jako jemný podklad. Obě vrstvy se musí řádně udusat.

2. Obrubníky

Takto připraveným a zhutněným základům to chce dát nějaký formát, co myslíte? Jinými slovy, přijde čas na to, usadit obrubníky. Ukládají se do betonového lože zhruba do 1/3 jejich výšky a poté se pomocí provázku a vodováhy vyrovnávají.

3. Pokládka

Samotná pokládka dlažby, také záleží na tom, zda realizujeme vjezd k domu nebo chodník. Automobily unesou dlaždice i o tloušťce 80 mm, na chodníky nám většinou stačí dlaždice o tloušťce 60 mm. Při pokládání se poklepávají gumovou palicí. Na závěr se provádí spárování. Vhodný je křemičitý písek, který nedovolí trávě a mechu prorůst skrz dlažbu.

5. Terénní úpravy

Při tvorbě zahrady se často podceňuje to nejpodstatnější – terénní úpravy. Přesto právě ony stojí na začátku zrodu zahrady samotné a tvoří proto úplný základ, který by měl mít pevný stavební kámen. My vám prozradíme, na co si dát dobrý pozor a jak na to. www.venkovnidlažby-grill.cz Tel.: 728 527 365

pokladka-2.PNG