Betonová dlažba vzhledu kamene

Mezi klasiku patří zámková dlažba a velkoformátová standardní dlažba, ovšem i betonová dlažba může imitovat netradiční přírodní kámen, starou keramickou dlažbu nebo dřevo. Rozdíl okem nepoznáte. Jde o dokonale věrné imitace, že zmatou každého, komu se svou novou dlažbou pochlubíte.

Velkoformátová betonová dlažba se hodí především pro pěší plochy kolem domu, pod pergoly a terasy, na zahradu jako chodníky a i na vydláždění ploch kolem bazénů. Výroba betonové dlažby probíhá ručním plněním betonu do forem. Následně je hmota zvibrována. Vibrováním a poté lisováním nám vzniká ucelený povrch, který velmi dobře odolává povětrnostním vlivům a změnám počasí. Také lépe odolává usazování prachu na horní straně dlažby. Jako materiál pro výrobu betonové dlažby se využívá materiál stejný, jako při výrobě tradičního betonu. Do betonu se přidávají kvalitní anorganické pigmenty, což způsobuje různobarevnost a vzorovanost dlažby. Venkovní dlažby by se měly po pokládce zakonzervovat vhodnými hydrofobními přípravky. Dojde tím k zamezení nasákavosti, snížení usazování špíny na dlažbě a zabránění porůstání mechu dlažby.


Základní nabídka typů betonové dlažby imitující přírodní materiály představuje tyto kategorie: imitace kamene, imitace staré ručně vyráběné keramické dlažby, romantické dlažby a imitaci dřeva.

Dlaždicové dřevo

Betonové dřevo bude vytvářet nádherné dekorace ve Vaší zahradě či romantických místech Vašich obydlí. Svým vzhledem imituje staré, vyschlé a rozpraskané dřevo. Spojení dřeva řezaného podélně a příčně tvoří sladěný živý a mimořádně přirozený povrch. Je jen těžko uvěřit, že jsou tyto "dřevěné" dlaždice vyrobeny z betonu. Tento materiál, v porovnání s přírodním dřevem, neporovnatelně prodlužuje čas jeho užívání.

imitace-dreva.PNG

Tesaný kámen

Tato betonová dlažba představuje soubor ručně zpracovaných desek z vrstveného pískovce, který svou neopakovatelnou texturou, nepravidelnými okraji, barevností a patinou koresponduje s autentičností přírodního materiálu.

tesany-kamen.PNG

Travertin

Travertin je věrná kopie skály vyskytující se v přírodě pod stejným názvem. Hladce řezané plochy odhalují pórovitou strukturu kamene, ve formě nepravidelných skulin a dávají tak dlažbě osobité kouzlo. Dlažba nachází široké uplatnění na terasách, v okolí bazénů, v zimních zahradách, zahradních chodnících či cestičkách kolem domů, kdy není možné volit kámen přírodní, ať již z cenového nebo materiálově nedostupného hlediska.

travertin.PNG

Old town

Tyto kamenné desky ztělesňují kouzlo žulové dlažby starých měst, oku lahodící svým nepravidelným povrchem a okrajem. Její přirozeně zvětralý vzhled a lehce otlučené zpracování se hodí do míst jako jsou městská předměstí, arkádové průchody, nádvoří či terasy a venkovní plochy, které doplňují svým neopakovatelným půvabem a nádechem starých vzorů.

old-town.PNG

Romantika

Terakotová dlažba Romantika věrně kopíruje měkkou, ručně vyráběnou keramickou dlažbu. Navrací se ke kráse a tradici starých dlaždic a dodává obloženým terasám a jiným plochám kouzlo a individualitu venkova.

romantika-upravena.PNG

Zdroj: www.obklady-viko.cz
Pokládka venkovní dlažby: Miroslav Grill, Tel.: 728 527 365, www.venkovnidlazby-grill.cz