Buďte připraveni na sněhovou nadílku, posypové materiály

Rozhodně platí, kdo je připraven, není překvapen. S příchodem zimy je spojen i úklid venkovních prostor kolem vašeho domu. Letošní zima nás zatím šetřila a sněhu ještě moc nebylo. Buďte raději připraveni na sněhovou nadílku.

Lidé žijící v bytových domech mají většinou úklid venkovních chodníčků kolem jejich bytového domu zajištěn od úklidových služeb, ale jak jste na tom vy, majitelé rodinných domů?

Majitelé rodinných domů mají v zimě o starost navíc s odklízením sněhu kolem domu. V první řadě je vhodné pořídit si lopatu nebo ještě lépe hrablo na sníh a koště. Snadno je schováte do garáže a na malou pokrývku sněhu si s ním vystačíte.

hrablo-zima.PNG

Čím sypat kluzké a zledovatělé chodníky? Na venkovní dlažbu lze použít posypová sůl, obvykle chlorid sodný. Není ale vhodný na zeleň. Hlavně v místech, kde máme možnost včas sníh zamést, aby dlažba mohla oschnout a nevytvořily se zmrazky, je koště lepší i efektivnější než posyp solí. Čím déle se během zimy obejdeme bez soli, tím méně zatížíme okolí. Samozřejmě, pokud jiné řešení není a hrozil by úraz, nezbývá než solit.

sul-zima.PNG

Dále jako posypový materiál lze použít štěrk, písek, piliny a popel.

Nezapomínejte ani na své čtyřnohé mazlíčky, kterým sůl v zimě vadí. Při příchodu z venku jim raději otírejte tlapičky.

tlapky-zima.PNG


Doporučení, inspirace, čtěte, odkaz: https://www.living.cz/zima-za-dvermi-pripravte-se-snehovou-nadilku-nez-prijde-2/