8 výhod 2 cm keramické venkovní dlažby na terasu

Plánujete novou venkovní dlažbu na terasu nebo se jen chystáte na renovaci? Kdy je nejlepší čas na pokládku dlažby v exteriéru? Právě teď. Jarní, letní i podzimní podmínky počasí umožňují pokládku venkovních dlažeb. Jakou dlažbu zvolit na terasu? Doporučujeme 2 cm venkovní dlažbu. Nejen že má dech beroucí design, jednoduše se pokládá, snadno se čistí, ale má i spoustu dalších výhod. 2 cm venkovní dlažba z keramiky je dokonalým řešení pro terasy, balkony nebo k bazénu. Přinášíme vám 8 výhod 2 cm dlažby v exteriéru, která vás nejspíše okouzlí natolik, že již nebudete muset hledat jiné možnosti.

1. Široký výběr designů 2 cm venkovní dlažby!
Ať už se vám líbí kámen nebo dřevo, pokud zvolíte pokládku 2 cm dlažby budete si moci vybrat z velké nabídky designů. Venkovní dlažby na terasu se vyrábějí nejmodernějšími digitálními technologiemi, díky tomu na dlaždice lze vytisknout jakýkoliv design. Ať už je to struktura přírodního kamene nebo dřevěných prken. Krásné jsou i 2 cm dlažby v imitaci betonu, kovu nebo s různými moderními vzory. Málokterá jiná venkovní podlahová krytina má tak široké designové možnosti jako právě tato. Výhodou je i to, že dlaždice opravdu zachycují i strukturu zvoleného materiálu. To znamená, že terasa bude i při chůzi na boso nebo při doteku rukou připomínat pravý kámen nebo dřevo.

2. Všestranné využití 2 cm venkovní dlažby!
Dlažba o tloušťce 2 cm se může v exteriéru použít kdekoliv. Jde položit na terasu, balkon, ale klidně i kolem bazénu. Jediné, co je třeba si pohlídat, je stupeň protiskluznosti. Venkovní dlažba na zastřešené terase bude mít jiný protiskluz než dlažba kolem bazénu. Bazénové tvarovky se dají použít ve stejném designu jako bude dlažba.

3. Jednoduchá pokládka 2 cm venkovní dlažby!
Pokládka 2 cm dlaždic se provádí do trávy, do štěrku nebo na terče. Pokud zvolíte pokládku do trávy či do štěrku, tak v prostorech mezi dlaždicemi vzniknou malé cestičky, kde bude nadále vidět štěrk nebo prorůstající tráva. V případě volby pokládky dlažby na terče, na pevný podklad, bude vaše terasa vypadat čistě, protože vám na ní žádná tráva růst nebude. Systém pokládky na terče je vhodný i pro svažitý terén, díky výškově nastavitelným terčům bude terasa perfektně rovná.

4. Údržba 2 cm venkovní dlažby!
Údržba 2 cm venkovní dlažby na terase je jednoduchá. Pokud také patříte k těm, kteří nemají čas, náladu ani energii věnovat se úklidu exteriéru nějak pravidelně, tak právě pro vás je 2 cm dlažba ideální. Některé terasy, jako je třeba pravé dřevo, vyžadují speciální a pravidelnou údržbu. Ovšem 2 cm venkovní dlažbu stačí jen umýt silným proudem vody nebo na znečištěná místa použít saponát. Ihned bude terasa jako nová. Pokud máte doma wapku, můžete ji klidně na umytí terasy použít.

5. Stálost barev 2 cm venkovní dlažby!
Některé venkovní podlahové krytiny mohou časem změnit svou barvu, mohou blednout či naopak tmavnout. Nelíbí se vám sousedova terasa, který si v loni pořídil krásnou dřevěnou terasu ve světle hnědé barvě a po roce se z ní stala terasa v šedé barvě? Pak zvolte 2 cm venkovní dlažbu na terasu. Dlažby jsou odolné i vůči extrémnímu střídání teplot v létě a v zimě. Po dlouhá léta si tak zachovávají svou původní barvu z výroby. Oproti dřevu mají dlaždice i tu výhodu, že pokud vám na ni při grilování ukápne olej, stačí ho jednoduše setřít a žádné skvrny tam nebudou.

6. 2 cm dlažba nepopraská ani v zimě!
Spousta venkovních dlažeb se pokládá lepením, s čímž je spojena i řada rizik. K lepení se totiž váže i řada technologických postupů, které je třeba provést naprosto precizně. V opačném případě může dlažba v zimě popraskat. Majiteli terasy pak nezbude nic jiného než lepenou dlažbu vybourat a koupit novou. U 2 cm keramických dlažeb riziko popraskání prakticky neexistuje. Nejsou totiž pevně spojeny s podkladem, pod který by se mohla dostat voda a následně zmrznout. Pokládka probíhá bez lepidla.

7. Jaká je nosnost 2 cm dlažby?
Nosnost se udává až kolem jedné tuny! Dlažba o tloušťce 2 cm má oproti 4 cm betonové dlažbě menší tloušťku. A také je lehčí. Zatímco venkovní dlažba na terče váží cca. 45 kg/m², váha betonové dlažby se pohybuje okolo 100 kg/m². Kde se menší tloušťka a hmotnost může zejména hodit? Třeba na terasách v patře a balkonech, které dlažba na terče zatíží podstatně méně než beton.

8. Aby vám interiér ladil s exteriérem?
Mnoho 2 cm dlažeb má jak interiérovou, tak exteriérovou variantu. Jak by se vám líbilo mít dlažbu ve stejném designu v obýváku i na terase? Nebo třeba v kuchyni a kolem bazénu? Díky keramickým dlažbám můžete mít dokonale sladěný interiér a exteriér.

Poptáváte realizaci terasy či pokládku venkovní dlažby? Pak se nám ozvěte a domluvte si s námi konkrétní termín pokládky dlažby. Se vším vám rádi poradíme.
Nabízíme kvalitní práci, díky letitým zkušenostem z Německa. Realizujeme kamenické a dlaždičské práce v rámci jižních Čech.
Tel.: 728 527 365
www.venkovnidlazby-grill.cz