Novinky

 

Odolná venkovní dlažba

Odolná venkovní dlažba

Vybíráte novou venkovní dlažbu? Pečlivě výběr zvažte a sledujte její vlastnosti. Vsaďte hlavně na vysokou odolnost a moderní design venkovní dlažby. Více si přečtěte v našem novém článku.

Venkovní dlažba, která neklouže

Venkovní dlažba, která neklouže

Přemýšlíte nad tím, jakou zvolit venkovní dlažbu k Vašemu domu, aby byla bezpečná a například v zimním období neklouzala? Co vše musí splňovat kvalitní venkovní dlažba? Jaké vlastnosti venkovní dlažby jsou důležité? Přečtěte si náš nový článek.

Pokládka betonové zámkové dlažby

Pokládka betonové zámkové dlažby

Současným trendům kraluje betonová zámková dlažba, také o ni přemýšlíte? Líbí se Vám betonová zámková dlažba a plánujete ji realizovat kolem Vašeho rodinného domu? Pak se inspirujte naším novým článkem, ve kterém se betonové zámkové dlažbě i její pokládce budeme věnovat.

Nosnost zámkové dlažby

Nosnost zámkové dlažby

Zámková dlažba je nejpoužívanější a také cenově nejdostupnější variantou pro zpevnění plochy a realizaci venkovní dlažby. Se zámkovou dlažbou se můžete setkat téměř všude, jak u rodinných domů, v zahradách, u obchodních center, tak i na dětských či sportovních hřištích a v městských parcích. Rozdílná prostředí a místa realizací si ale kladou různé nároky na nosnost zámkové dlažby. Nosnost zámkové dlažby úzce souvisí s tloušťkou dlažby. Ne vždy ale platí, že Vám postačí zvolit správnou tloušťku dlažby, aby byla vhodná na konkrétní pokládku a využívání. Proč? Vše probereme v dnešním článku.

Pokládka venkovní dlažby na terče

Pokládka venkovní dlažby na terče

Plánujete realizaci venkovní dlažby na terase, na balkóně nebo kolem bazénu? Co znamená pokládka dlažby suchou cestou? Jaké jsou výhody pokládky venkovní dlažby na terče a jak to celé funguje? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, určitě si přečtěte celý článek až do konce.

Tipy, jak použít venkovní keramickou dlažbu

Tipy, jak použít venkovní keramickou dlažbu

Plánujete dokončení zahrady a okolních prostor kolem Vašeho rodinného domu? Chystáte se na realizaci terasy, balkónu, dlažby kolem bazénu, venkovního posezení nebo zahradních chodníčků? Pak si přečtěte celý náš článek o možnostech využití venkovní keramické dlažby.

TOP 2022 Venkovní dlažby

TOP 2022 Venkovní dlažby

Potřebujete inspiraci pro realizaci venkovní dlažby k Vašemu rodinnému domu? Chcete vědět jaké jsou trendy v oblasti venkovních dlažeb pro rok 2022? Přinášíme Vám je právě v tomto článku.

Povrch venkovní dlažby

Povrch venkovní dlažby

V tomto článku Vám přinášíme několik základních rad k tomu, jak vybrat vhodný povrch venkovní dlažby.

Cihly jako venkovní dlažba

Cihly jako venkovní dlažba

Věděli jste o tom, že mohou být cihly položeny jako dlažba? Dokonce ani nemusí být nové, ale lze využít cihly již použité. Průmyslově či ručně vyráběná cihelná dlažba se tak začíná stále častěji objevovat i u novostaveb.
Venkovní dlažba z cihel je tradičním prvkem především pro venkovské objekty, chaty a chalupy, ale v současné době se její využití rozšiřuje i na zahrady moderních rodinných domů jako chodníky, vjezdy ke garážím, parkovací plochy či terasy.

Odolná a moderní venkovní dlažba

Odolná a moderní venkovní dlažba

S příchodem jara a krásných slunečních dnů většinou přichází i potřeba řešení venkovní dlažby. Teplé počasí vybízí k příjemnému posezení nebo relaxaci na terase, k zahradním aktivitám, k práci či k jiným způsobům trávení volného času v okolí vašeho domu. Pohodové jarní i letní dny ale vyžadují pohodlné vybavení a také správně zvolenou venkovní dlažbu. Venkovní dlažba musí plnit roli funkční a praktickou, ale zároveň také designovou. Proto je potřeba věnovat výběru venkovní dlažby náležitou pozornost. Venkovní dlažba je vystavena každodenním vlivům počasí, proto jsou na ni kladeny podstatně vyšší nároky než na dlažbu do interiéru.

Mrazuvzdorná a protiskluzová venkovní dlažba

Mrazuvzdorná a protiskluzová venkovní dlažba

V dnešním článku se zaměříme na to, proč je důležité, aby venkovní dlažba byla nejen mrazuvzdorná, ale také protiskluzová? Při jejím výběru je vždy potřeba si všímat i stupně protiskluzu, závisí na něm opravdu hodně. Stojíte před výběrem a realizací venkovní dlažby na Vaši novou terasu či venkovní schodiště? Pak si přečtěte celý náš článek až do konce.

Venkovní dlažba jako ozdoba okolí Vašeho domu

Venkovní dlažba jako ozdoba okolí Vašeho domu

Venkovní dlažba Vám pomůže zkrášlit okolí Vašeho rodinného domu. Pokud venkovní dlažbu právě vybíráte, přečtěte si náš nový článek o tom, kam všude se venkovní dlažba hodí? Kde najde své uplatnění? A také z jakých druhů venkovní dlažby je možné si vybrat.

Zatravňovací dlažba

Zatravňovací dlažba

V dnešním článku se budeme věnovat zatravňovací dlažbě. Víte, kde zatravňovací dlažbu použít? Kam všude je vhodná? Jaké druhy zatravňovací dlažby jsou a jaké má výhody? Přečtěte si celý náš článek a dozvíte se základní informace o zatravňovací dlažbě.

Vhodná venkovní dlažba na dvůr či dvorek

Vhodná venkovní dlažba na dvůr či dvorek

Pokud plánujete dlažbu do uzavřeného prostranství, které se nachází mezi budovami nebo které je budovami zcela obklopeno, přečtěte si celý náš nový článek. Odpovíme si na otázky: Jakou vybrat venkovní dlažbu na dvůr? Která dlažba se hodí pro pokládku na dvorek? Nebo která venkovní dlažba je vhodná pro realizaci k hospodářským objektům?

Venkovní dlažby a zatížení

Venkovní dlažby a zatížení

Jakou roli hraje při výběru venkovní dlažby její budoucí zatížení? Na tuto otázku je odpověď snadná, zátěžový faktor je pro volbu venkovní dlažby, ten nejdůležitější. Přečtěte si celý náš článek.

Jak zvolit správnou výšku venkovní dlažby?

Jak zvolit správnou výšku venkovní dlažby?

Přemýšlíte nad tím, jak vysoká má být venkovní dlažba? Jak vybrat vhodnou výšku/tloušťku dlažby na terasu, k bazénu, chodník či na pojezdové plochy a parkovací stání?

Strojní nebo ruční pokládka venkovní dlažby?

Strojní nebo ruční pokládka venkovní dlažby?

Vybrali jste si krásnou a praktickou zámkovou dlažbu a teď přemýšlíte nad tím, jak ji zrealizovat? Jaký je rozdíl mezi strojní a ruční pokládkou venkovní dlažby? Přečtěte si celý náš článek, kde se tímto tématem budeme zabývat.

Jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru

Jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru

Dlažba má široké využití a svědčí o tom právě fakt, že ji najdete nejen v domácnostech, ale i ve venkovních prostorech a komerčních objektech. Už dávno neplatí, že se dlažba hodí pouze do koupelny nebo k vjezdu k domu. Chcete, aby vaše bydlení působilo na první pohled promyšleně a jednotně? Chcete nápaditý dům, který má šmrnc? Přečtěte si celý náš článek o tom, jak sladit dlažbu v interiéru a exteriéru. Přinášíme vám pár zajímavých rad, jak sladit vnitřní a venkovní dlažby v různých stylech, vzhledech a s různým designem.

Kdy je nejlepší čas pro pokládku venkovní dlažby?

Kdy je nejlepší čas pro pokládku venkovní dlažby?

Rozhodli jste se pro krásnou novou dlažbu na terasu nebo pro praktickou zámkovou dlažbu a teď přemýšlíte, kdy ji zrealizovat? Přečtěte si celý náš článek.

8 výhod 2 cm keramické venkovní dlažby na terasu

8 výhod 2 cm keramické venkovní dlažby na terasu

Plánujete novou venkovní dlažbu na terasu nebo se jen chystáte na renovaci? Kdy je nejlepší čas na pokládku dlažby v exteriéru? Právě teď. Jarní, letní i podzimní podmínky počasí umožňují pokládku venkovních dlažeb. Jakou dlažbu zvolit na terasu? Doporučujeme 2 cm venkovní dlažbu. Nejen že má dech beroucí design, jednoduše se pokládá, snadno se čistí, ale má i spoustu dalších výhod. 2 cm venkovní dlažba z keramiky je dokonalým řešení pro terasy, balkony nebo k bazénu. Přinášíme vám 8 výhod 2 cm dlažby v exteriéru, která vás nejspíše okouzlí natolik, že již nebudete muset hledat jiné možnosti.

Vymývaná dlažba

Vymývaná dlažba

Už jste slyšeli o vymývané dlažbě? Vymývaná dlažba vypadá jako dlažba složená z malých drobných kamínků. Jaké jsou výhody vymývané dlažby? Především v tom, že je venkovní vymývaná dlažba pevná, stabilní, mrazuvzdorná, protiskluzová a má dlouhou životnost.

Trendy a tipy venkovních dlažeb pro rok 2021

Trendy a tipy venkovních dlažeb pro rok 2021

Potřebujete inspiraci? Chcete vědět jaké jsou trendy a tipy v oblasti venkovních dlažeb pro rok 2021? Přinášíme Vám je právě v tomto článku.

Keramická venkovní dlažba

Keramická venkovní dlažba

Typů dlažeb a venkovních krytin je dnes na trhu na výběr opravdu hodně. Keramická dlažba však zůstává odolným, designovým a trvanlivým materiálem, po kterém stále s oblibou sáhne každý, jak při realizaci vjezdu, terasy tak třeba i při pokládce balkonové dlažby.

Velkoformátová venkovní dlažba

Velkoformátová venkovní dlažba

Potřebujete opticky zvětšit plochy Vaší zahrady? Chcete dosáhnout čistého, velkého a elegantního vzhledu okolí Vašeho domu? Pak doporučujeme zvolit velkoformátovou venkovní dlažbu. Přečtěte si celý náš článek a dozvíte se víc.

Patří betonová dlažba do zahrady?

Patří betonová dlažba do zahrady?

Plánujete na jaro pokládku nové dlažby na terasu, k bazénu, vjezdu k domu či na chodníčky? Přemýšlíte nad tím, zda se ale betonová dlažba bude hodit do vaší zahrady? Přečtěte si náš článek o tom, jak krásně může beton vaši zahradu rozzářit a dodat ji konečně jednotný ucelený styl celého okolí vašeho domu.

Pokládka dlažby na balkoně

Pokládka dlažby na balkoně

Ať je Váš balkon opět zase jako nový! Přišel ten správný čas na rekonstrukci balkonu? Nechte si starý balkon, který Vám jistě poslouží na celý život a vyměňte jen balkonovou dlažbu!

Světlá nebo tmavá venkovní dlažba?

Světlá nebo tmavá venkovní dlažba?

Jak správně vybrat venkovní dlažbu, tak aby ladila k vašemu rodinné domu? Volit spíše světlou nebo tmavou dlažbu? Nepodceňujte její výběr, protože pěkně upravené plochy kolem celého domu dotváří celkový vzhled vašeho bydlení. Přečtěte si náš článek, třeba vám pomůže se rozhodnout.

Chodníková dlažba

Chodníková dlažba

Jak na jednoduchý, ale elegantní chodník? Existuje chodníková dlažba? Máte již terasu hotovou, ale zapomněli jste na chodník? Nemusíte trpět při pohledu na pošlapaný trávník. Stačí přikoupit několik dlaždic navíc a vytvořit elegantní a nadčasový chodník nebo poptat nás a nechat si chodníčky na zahradě realizovat. Více se dozvíte v našem článku.

Venkovní dlažba pro stání na auto

Venkovní dlažba pro stání na auto

Řešíte venkovní dlažbu pod auto? Na čem bychom měli parkovat? Pokud parkujete celoročně na pozemku u rodinného domu nebo chalupy, rozhodně nebudete chtít parkovat v trávě či na nerovném terénu. Ať už dříve či později budete řešit otázku, jak stání pro auto zpevnit. Použité materiály se liší vzhledem, cenou, způsobem pokládky, a především zimní údržbou.

Schody z kamene

Schody z kamene

Toužíte po do detailu vyladěné zahradě? Svah či nerovný terén nemusí být překážkou. Vaši zahradu mohou odzdobit nádherné kamenné schody, tak aby celkově zapadaly do stylu vaší zahrady a okolí vašeho domu. Tak, aby vše tvořilo perfektní dojem.

Kamenné a betonové zdi

Kamenné a betonové zdi

Léto je tu a Vy jste začali trávit většinu volného času na zahradě? Bazén na koupání je nachystaný a terasa na grilovaní také, ale co chodníčky, venkovní dlažba, schody, zdi a zbytek dodělávek? Potřebujete zrealizovat zbytek terénních úprav a kamennou či betonovou zeď? Od toho jsme tu my. Pojďme si říct základ o stavbě a možnostech zdí.

Venkovní dlažby - Mozaiky z přírodního kamene

Venkovní dlažby - Mozaiky z přírodního kamene

Přírodní kámen dodá Vašemu domu energii z přírody. Přemýšlíte o venkovní dlažbě z přírodního kamene? Líbí se Vám mozaikové dlažby? Více na toto téma se dozvíte v našem článku.

Zámková dlažba - Top trendy

Zámková dlažba - Top trendy

Zámkovou dlažbu známe zřejmě všichni. Pro ty, kdo neví, o jakou dlažbu přesně jde, tak je to typ dlažby ze zhutněného betonu, který má pohledovou stranu upravenou pro hezčí vzhled. Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Zajímá Vás zámková dlažba? Čtěte dál!

Venkovní dlažba - imitace dřeva

Venkovní dlažba - imitace dřeva

Objevte dokonalou krásu přírodních materiálů, i když jde pouze o imitaci! Přinášíme Vám inspirativní článek o moderní dlažbě imitující dřevo. Dlažba v designu dřeva je vhodná nejen do interiérů, ale právě i na terasu, balkón nebo kolem bazénu. Pro více informací, čtěte dál.

Proč vybrat 2 cm venkovní dlažbu?

Proč vybrat 2 cm venkovní dlažbu?

Hledáte ideální venkovní dlažbu pro vaši zahradu nebo terasu? Přemýšlíte nad tím, jaký bude nejvhodnější materiál pro vaši venkovní terasu, chodník u domu nebo k bazénu? Přinášíme základní informace o venkovní dlažbě, proč vybrat 2 cm dlažbu? jaké jsou rozdíly mezi 1 cm a 2 cm dlažbou? Více čtěte v našem článku.

 

Buďte připraveni na sněhovou nadílku, posypové materiály

Buďte připraveni na sněhovou nadílku, posypové materiály

Rozhodně platí, kdo je připraven, není překvapen. S příchodem zimy je spojen i úklid venkovních prostor kolem vašeho domu. Letošní zima nás zatím šetřila a sněhu ještě moc nebylo. Buďte raději připraveni na sněhovou nadílku.

Trpí v zimě venkovní dlažba?

Trpí v zimě venkovní dlažba?

Venkovní dlažba, třeba na zahradě, na terase nebo vjezdu k vašemu rodinnému domu je velmi často estetickým doplněním celkového uspořádání prostoru. Pro zachování životnosti dlažby i její estetické hodnoty, je nutné se o ni pravidelně a správně starat. Jak venkovní dlažbu udržovat vám poradíme v tomto článku.

Venkovní dlažba na schody

Venkovní dlažba na schody

Řešíte aktuálně jakou venkovní dlažbu položit na schody? Schody jsou důležitou součástí vstupu do domu. Schody jsou také potřebné při vstupu do zahrady, sklepu a často je najdete i přímo na pozemku, kde tvoří přechod mezi jeho jednotlivými částmi. Mimo to, že musí být funkční, by měly ladit s okolím.

Historie - dlažební kostky

Historie - dlažební kostky

Chcete se dozvědět více o dlažebních kostkách? Znáte lidový termín pro druh kamenné dlažby "kočičí hlavy"? Pojďte si přečíst náš článek o dlažebních kostkách. Dlažební kostky jsou využívanou dlažbou již po dlouhou řadu let.

Podzim a venkovní dlažba

Podzim a venkovní dlažba

Proč je důležité starat se o venkovní dlažbu? Jaké dopady má podzim na Vaši zahradu a okolí domu? Slyšeli jste slovo „výkvět"? Jak na něj? Čtěte dál a vše se dozvíte. Přinášíme další inspirativní téma, které by žádný z majitelů domů neměl přehlédnout.

K čemu slouží obrubníky a jaké vybrat?

K čemu slouží obrubníky a jaké vybrat?

Váš rodinný dům stojí, interiéry máte zařízené, chystá se pokládka venkovní dlažby, ale jaké obrubníky si vybrat? Pro většinu je v dnešní době rozhodujícím kritériem vzhled, hlavní funkce a také cena. V tomto článku se dozvíte základní informace k obrubníkům a typům obrubníků.

Venkovní žulová dlažba

Venkovní žulová dlažba

Co je v dnešní době moderní? Také se ptáte? Chcete se odlišit od ostatních? Tak právě pro Vás je vhodné přečíst si tento článek o venkovní žulové dlažbě. Dozvíte se výhody žulové dlažby a třeba ještě to, že žulová dlažba má nádhernou kresbu kamene s originálním zabarvením a skvělé vlastnosti, jako je mrazuvzdornost, oděruvzdornost, barevná stálost a je jednoduchá na údržbu..

Betonová dlažba vzhledu kamene

Betonová dlažba vzhledu kamene

Mezi klasiku patří zámková dlažba a velkoformátová standardní dlažba, ovšem i betonová dlažba může imitovat netradiční přírodní kámen, starou keramickou dlažbu nebo dřevo. Rozdíl okem nepoznáte. Jde o dokonale věrné imitace, že zmatou každého, komu se svou novou dlažbou pochlubíte.

PROTISKLUZNÁ Venkovní dlažba

PROTISKLUZNÁ Venkovní dlažba

Toužíte po novém schodišti, které bude krásné a bezpečné? Chcete konečně předělat rozbitou terasu, na novou, krásnou a také bezpečnou? Zaměřte se na výběr vhodného stupně protiskluzu venkovní dlažby. Stupeň protiskluzu musí přesně odpovídat užitkovým podmínkám a provozu na dané ploše. Pro usnadnění výběru pro vás máme základní informace nejen o stupních protiskluznosti, ale i o dalších vlastnostech, které by měla dlažba splňovat.

Venkovní dlažba na zahradu

Venkovní dlažba na zahradu

Z jakého materiálu je nejlepší vytvořit zahradní cestičky, dlažbu před garáží, příjezdovou cestu a chodníky nebo další zpevněné plochy? Nabízejí se jak tradiční dlažby, tak i beton. Beton je všestranný, bezproblémový, rychle položený a vyrábí se v široké škále variant a barev.

Příjezdová cesta

Příjezdová cesta

Jak a z čeho udělat příjezdovou cestu, to je často skloňované téma chalupářů, zahrádkářů, ale také majitelů rodinných domů. Pojďte si přečíst základní informace k typům venkovní dlažby, která je vhodná na příjezdovou cestu.

Často kladené dotazy a odpovědi

Často kladené dotazy a odpovědi

Hromadí se nám dotazy od Vás. Proto jsme se rozhodli na ně odpovědět, a některé z nich jsme vybrali. Pokud Vás čeká pokládka venkovní dlažby a práce s tím spojené nebo se jen o položení dlažby zajímáte, pojďte si přečíst pár dotazů a odpovědi na ně.

5 Tipů dlažeb k bazénům

5 Tipů dlažeb k bazénům

Vybíráme dlažbu k bazénům

Vytvořte si kolem bazénu pěkné prostředí, kde budete rádi odpočívat. Pořiďte si kvalitní venkovní dlažbu k bazénu, která má skvělé vlastnosti, dlouhou životnost, je odolná vodě, mrazu i vysokým teplotám a je také skvělý izolant.

Jakou vybrat venkovní dlažbu na terasu či pod pergolu?

Jakou vybrat venkovní dlažbu na terasu či pod pergolu?

Osobní vkus má každý z nás jiný, ale pojďme se zaměřit na to, jaká venkovní dlažba je na terasu k rodinnému domu nebo pod pergolu opravdu vhodná. Jakou dlažbu vybrat, aby vám dlouho vydržela?

Co je základem pokládání venkovní dlažby?

Co je základem pokládání venkovní dlažby?

Dokonalá příjezdová cesta k rodinnému domu, krásné upravené chodníčky kolem záhonků a dlažba kolem bazénu. To všechno jsou na první pohled velmi jednoduché úpravy, vypadá to jednoduše. Ale proto, aby vám položená venkovní dlažba vydržela mnoho let a dobře vám sloužila, je za potřebí, mít precizně a perfektně práci naplánovanou.

Standardní údržba venkovní dlažby

Standardní údržba venkovní dlažby

Venkovní dlážděné plochy jsou přirozeně vystaveny povětrnostním vlivům a provozu užívání. Dochází u nich k běžnému opotřebení. Následná údržba vnějších ploch je velmi důležitá. Pojďte si přečíst pár chytrých rad.

Výběr venkovní dlažby

Výběr venkovní dlažby

Významným stavebním prvkem, který se podílí na celkovém vzhledu okolí domu, jsou dlážděné cesty a zpevněné plochy. Stavbou cesty zpřístupníme nejen pozemek, ale zároveň vytvoříme podmínky pro bezpečný pohyb po zahradě a okolí domu. Jaký typ dlažby zvolit a nechybovat?

O nás

O nás

Venkovní dlažby - Miroslav Grill

Výběr a pokládka venkovní dlažby na vjezdy a chodníky k rodinným domům, terasy nebo na schody, může být pěkný oříšek. Jsme tu pro Vás, abychom vám zajistili dodávku a realizaci venkovních dlaždičských prací na jihu Čech.